Upracte si byt rýchlo a efektívne

Spraviť si systém v rýchlom a efektívnom upratovaní nie je vôbec komplikované. Poriadne si premyslite ktorou izbou chcete začať. Najlepšie je vybrať si izbu v ktorej sa nachádzate najčastejšie a pohybovať sa smerom k nej najmenej. Je pravdepodobné, že tam kde ste častejšie je väčší neporiadok. Ak máte do vašom vyte (či dome) poschodie, začnite od hora smerom nadol.

Spálňa
Ak ste sa rozhodli začať spálňou, najprv v nej povysávajte. Potom dajte dole špinavé obliečky a dajte ich prať. Medzitým si usteľte posteľ a maličkosti z nočného stolíka dajte do zásuviek a skrine. Potom si vezmite utierku z mikrovlákna a utrite prach. Na koniec potom umyte podlahu a presúnte sa do ďalšej izby.

Prečo je dobre povysávať izbu hneď na začiatku? Pretože sa potom po izbe stále pohybuje a stále rozvirujeme prach. A tak keď povysávame väčšiu špinu a vlasy hneď na začiatku a potom utrieme prach a zmyjeme podlahu, zbabíme sa všetkého prachu. Ale je to na vás aký postup si zvolíte.

Obývačka
Postup je v podstate rovnaký ako v spálni. Dôležité je dať časopisy na jednu kôpku na vyhodenie, z ovládačov zotrieť prach a zvyšky jedál, uložiť ich k televízoru. Utrite stolík, na ktorom sa nachádza ďalší prach a omrvinky.  Žalúzie utrite prachovkou. Pohybujte sa od zadnej časti miestnosti ku dverám.
květina v koupelně
Kúpeľňa a wc
Do kúpeľne zavítajte ešte pred tým ako začnete upratovať. Nastriekajte na vaňu, umývadlo a wc čistiace prostriedky a nechajte pôsobiť. Najlepšie 40 minút. Za tento čas upracete spálňu a obývačku. Takto ušetríte veľa času. Potom umyte wc kefou vo vnútri a zvonka handričkou. Poutierajte aj vaňu a umývadlo. Pokračujte batériami. Keďže všetko bolo pred tým nastriekané čistiacim prostriedkom, špina ide dole veľmi dobre a rýchlo. Ešte utrite zrkadlo a podlahu a máte hotovo.
kuchyň s barem
Kuchyňa
Začnite umytím riadu a nechajte ho odkvapkať. Ako v kúpeľni, aj tu si na začiatku nastriekajte čistiaci prostriedok na zašpinený sporák a sklo na trúbe. Počas umývania riadu to pôsobí a mastnota zíde dole oveľa ľahšie. Potom umyte podlahu, ktorá sa pravdepodobne trochu namočila. Ak vám z riadu stiekla voda, môžete ho odložiť na obvykle miesto. Z linky dajte preč nepotrebné veci a vyneste odpad.

Takto si rýchlo a efektívne upracete celý byt a možno vám to zaberie hodinu času. Záleží na tom ako často si držiavate poriadok.

About the Author

You may also like these