Nechajte svoje telo rozmaznávať

Ak patríte medzi ľudí, ktorí to pred Vianocami prehnali s vypekaním koláčov, upratovaním a zhonom okolo prichádzajúcich sviatkov a Nového roka, určite by ste si mali dopriať oddych v podobe kvalitnej masáže. Vaša myseľ si potrebuje oddýchnuť a telo nabrať novú energiu. Je na vás či navštívite profesionálneho maséra alebo sa naučíte základy masírovania samy.
masáž zad
Masáž chrbta
Nielen po sviatkoch, ale aj po obyčajnom dni toho máme na pleciach toho veľmi veľa. Nemusíme si  na ne položiť žiadne závažia, naše problémy sú už aj tak dosť ťažké. Nepodceňujte masáž chrbta a pliec.

Ak sa rozhodnete namasírovať svojho partnera samy, nezabúdajte ho uložiť na tvrdú podložku. Telo musí byť počas masáži uvoľnené, nohy natiahnuté a ruky položené pozdĺž tela. Pre samotným masírovaním si nahrejte uterák a položte to na chrbát partnera. Telo musí byť zahriate.

Naolejujte si ruky a začnite masírovať od hornej časti zadku. Odtial pochádza poväčšine bolesť celého chrbta. Pohyby rúk by mali byť jemné, aby osoba , ktorú masírujete necítila bolesť. Najlepšie je si masírovanie vopred naštudovať aby sme partnerovi nespôsobili ešte väčšie bolesti ako pred masážou.

Masáž hlavy
Jedna z najlepších masáži, ktorá vás zbaví stresu. O masáž hlavy môžete poprosiť  maséra, kozmetičku alebo svoju kaderníčku. Pri masáži využite rôzne oleje, napríklad kokosový zmiešaný s pár kvapkami esenciálneho  oleja. Voľba je na vás. Základ je mať naolejované ruky a pokožku, aby sa vám prsty dole kĺzali a nespôsobili partnerovi zbytočne zranenia.
Hlavu začnite masírovať od korienkov vlasov.
ayurveda relaxace
Môžete k nej pridať aj krk a plecia. Ak chcete masírovať tvár, môžete využiť polohu poležiačky. Ale  masáž hlavy si vyžaduje len polohu v sede. Začnite masírovaním prstami na temene hlavy a pomalými krúživým smerom sa pohybujte nahor a nadol.

Nechajte sa masírovať niekoľkokrát do týždňa po dobu 60 minút a uvidíte, že po krátkom čase na sebe ucítite menej tlaku a stresu, ktorý mám každodenný život prináša.

About the Author

You may also like these