Dovoliť alebo nie?

Predstavte si situáciu, že máte mladú dcéru, ktorá má násť. Skrátka má už viac ako pätnásť, ale stále menej ako dvadsať. Nadovšetko ju milujete a urobili by ste pre ňu všetko na svete. A potom to príde:
Nájde si frajera.
Všetka oddanosť vám je zrazu preč. Pre vašu dcéru je najdôležitejší nejaký chlapec, ktorého ešte ani nepoznáte. Neviete, čo je zač a či vašu dcéru naozaj miluje. Neviete, či ju naozaj miluje, a či im to vydrží. Ich láska sa môže po chvíli vytratiť, ale môže aj narásť.romantický pár.jpg
Akú cestu zvolíte? Budete sa snažiť vybudovať si celkom pekný vzťah aj s novým mládencom alebo si ho radšej budete držať od tela a dcére zakážete sa s ním stretávať?
Jedna alebo druhá strana môže namietať, že vzťahy treba udržiavať a to hlavne váš vzťah s dcérou. Od začiatku by ste si mali budovať dobré vzťahy, aby ste potom nemuseli v takýchto situáciách hádzať flintu do žita. Pekný vzťah vám zaručí, že ak sa nejaký ten frajer vyskytne, tak o tom budete aspoň vedieť. V opačnom prípade sa to nemusíte od svojej dcéry ani dozvedieť. Úspešne vám to bude tajiť, pretože vám nebude natoľko dôverovať, aby vám to povedala. Respektíve si bude myslieť, že by ste jej nádejného frajera zakázali.dvaja na bicykli.jpg
A čo keď bude chcieť, aby u vás daný frajer aj prespával? Dovolíte jej to? Alebo budete striktne proti tomu, aby spolu spali ešte pred svadbou? Je riešenie, aby ste to zakazovali? Oplatí sa to vôbec? Nebude vám potom ešte menej dôverovať?
Rozhodnutia takéhoto kaliberu zaberú dosť času na to, aby ste si to poriadne premysleli. Musíte myslieť aj na dcéru, aby bola spokojná a aj na seba, pretože nechcete, aby vám, čo najskôr utiekla z domu. Optimálne riešenie neexistuje, len také, ktoré bude najlepšie vyhovovať vám obom. Lásku si nevybrala dobrovoľne, veď určite je v takom veku a mali ste s tým rátať. Tak sa na to psychicky pripravujte už postupne od teraz.

About the Author

You may also like these