Bronzová pokožka aj v zime

Zimné mesiace, ktoré v tomto čase neprinášajú dostatok slnka, nás prekvapujú poriadnou nádielkou snehu a zamračenej oblohy alebo mrazov aj do -19 stupňov. Naša túžba po peknej opálenej pokožke aj počas zimy je rovnaká ako asi v lete. Ak chcete zmeniť svoje „biele“ telo a nachytať najaký bronz nemusíte ísť ďaleko.

Stačí ak navštívite najbližšie mesto vo vašom okolí a určite nájdete solárium, kde vám poradia čo je pre vašu pokožku najlepšie, aby ste predišli zbytočným zraneniam alebo nechceným škvrnám na vašej pokožke.
opalování na skále
Nástrekové opaľovanie
Patrí medzi zdravšie typy opaľovania, pretože pokožka pri tom trpí oveľa menej ako keď je telo vystavené na horúcom slnku (v tele) či soláriu. Výhodou nástrekového opaľovania je v prvom rade jeho rýchle a efektívne nanesenie.  Je vhodné pre všetky typy pleti. Roztok nespôsobuje starnutie pokožky, vrásky alebo iné nepríjemnosti na pleti. Nástrek je vhodný aj pre mužov a nie len pre ženy.

Opaľovanie v soláriu
V soláriu si dajte pozor na niekoľko veci. Neopaľujte sa častejšie ako raz za deň. Je to veľmi nebežpečné ak by ste svoj limit prekročili. Taktiež dodržiavajte interval 48 hodín a až tak opaľujte znova. Počas opaľovania si zatvorte oči a používajte ochranné okuliare.

Dajte si pozor aby si opaľovanie nestalo vašou závisťou a pri každom vstupe do solária sa poraďte s pracovníkom v soláriu. Každá pokožka je inak citlivá. Po opaľovaní potrebuje pokožka starostlivosť  a hydratáciu. Preto používajte krémy a iné prípravky s obsahom vitamínu E.
otevřené solárium
Pracovníci týchto zariadení by mali byť profesionáli, takže sa pred každým zákrokom poriadne pripravte a zahrňte ich otázkami. Vaše zdravie by vám malo byť prednejšie, takže sa veľa pýtajte a predídete tak nepríjemným dopadom na vašej pokožke a zdraví všeobecne.

Ak nechcete navštíviť solárium alebo iné zariadenia na opaľovanie, môžete si zakúpiť rôzne spreje a krémy, vďaka ktorým získate hnedú pokožku. Avšak práca profesionálov je asi na nezaplatenie.

About the Author

You may also like these