Mobil, ktorý vie plávať

Vode odolnosť je u bežnej spotrebnej elektroniky veľmi príjemná a predovšetkým úplne praktická vlastnosť. U mobilných telefónov táto vlastnosť nie je len pri takzvaných outdoorových modelov, ale stretneme sa s ňou aj vo vyšších triedach, prakticky všetkých svetových výrobcov.

Táto vlastnosť je veľmi príjemná do chvíle, kedy Vám mobilný telefón vypadne z vrecka alebo vykĺzne z ruky do vody a nenávratne zmizne pod hladinou v niekoľkometrovej hĺbke. Potom ho len ťažko nájdete a vtedy vode odolnosť je  prakticky k ničomu.
mobil v ruce
Áno, mobilný telefón síce pod vodou vydrží aj niekoľko hodín, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa ho Vám v tej hĺbke nikdy nepodarí nájsť. Pritom možno tento problém veľmi elegantne vyriešiť. Uvedomil si to aj jeden z najväčších špecialistov na odolné telefóny, výrobca telefónu Aligátor. Nový Aligátor R12 eXtrémo je preto skonštruovaný tak šikovne, aby v prípade pádu do vody zostal plávať na hladine a majiteľ mal väčšiu možnosť mobilný telefón z vody vyloviť. Proste veľmi geniálne riešenie.
 
Mobilný telefón Aligátor R12 eXtrémo
 
·         Tento nový mobilný telefón je rovnako ako jeho predchodcovia pripravený na použitie vo veľmi drsných podmienkach, vlhka, prachu a nečistôt.
·         Nevadia mu zaprášené priestory, extrémne striedanie teplôt a ani pády a otrasy.
·         Do takéhoto prostredia a podmienok sa najviac osvedčila varianta klasickej konštrukcie s mechanickými tlačidlami umiestnenými pod farebným 2,4 palcovým displejom.
·         Mobilný telefón R12 eXtrémo sa môže tiež pochváliť dlhou výdržou batérie, ktorá sa môže vyšplhať až k neuveriteľným 10 dňom, čo je práve pre jeho špeciálne použitie veľmi dobrý parameter.
·         Súčasťou telefónu sú dva sloty pre zasunutie dvoch SIM kariet, vďaka ktorým môžeme oddeliť svoj súkromý život od pracovných povinností alebo naopak, môžeme súčasne byť on-line pri práci i odpočinku.
·         Mobilný telefón je vybavený aj štandardným fotoaparátom pre bežné nadobudnutie snímkov.

focení mobilem
·         Čo možno ešte spomenúť ohľadom jeho parametrov je napríklad bezdrôtová technológia Blue-tooth alebo napríklad zabudované FM rádio.

About the Author

You may also like these