Tiger v byte

Mačky neboli nikdy v skutočnosti domestikované. To, že dokážu existovať v našej spoločnosti, je v ich prípade skôr evolučný zázrak. Na tento fakt netreba zabúdať a myslieť naňho i pred zadovážením mačičky.
V prvom rade je potrebné uviesť veci na pravú mieru. Aj keď ľudia v prevažnej väčšine chovajú mačky vonku, ani v byte nebudú trpieť. Samozrejme, že mačky milujú „to všetko“, čo im ponúka exteriér. Nemusí to však pre nich byť vždy bezpečné a ani to najlepšie. Navyše, ak vyhoviete im základným potrebám, budú najšťastnejšie na svete. A to bez ohľadu na to, či žijú v obývačke alebo lese.

kočka
 
Prvá dobrá rada
Vezmite si dve mačky! Ak si teraz vravíte, že aj jedna je na vás veľa, zamyslite sa. Mačka- jedináčik, bude vyžadovať sto percent vašej pozornosti. Nebude pozerať na vašu únavu, zlú náladu, či pracovné povinnosti. Ak bude mať svojho mačacieho partnera, vybláznia sa do sýtosti aj bez vás. V konečnom dôsledku aj tak len málokto ostane pri jednej mačke.

mazlíček
 
Druhá dobrá rada
Pripravte sa na to, že váš byt už nikdy nebude vyzerať ako pred tým. Presnejšie povedané, váš byt, už nikdy nebude vaším bytom. Mačky milujú šplhanie, škriabanie, zaliezanie kde sa len dá. Preto sa musíte zmieriť s viacerými zmenami. Výstavku porcelánu zabaľte do škatule ako prvú. Máte na stole sviečky, alebo iné dekorácie? To je minulosť. Oblečenie zavesené na vešiaku? Ak si ho ešte chcete niekedy obliecť, kúpte si skriňu. Takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. V čom vlastne spočíva táto rada? Čím skôr sa so zmenou zmierite, tým lepšie pre vás i mačku.
 
Tretia dobrá rada
Mačky majú neuveriteľné množstvo energie. Zakazovaním a prikazovaním nič nedosiahnete. Najlepší spôsob ako donútiť mačku, nerobiť v byte neplechu, je prerobiť byt podľa jej predstáv. Bohužiaľ, inak to nepôjde. Ak sa v miestnosti nachádza napríklad skriňa, mačka na ňu bude skákať. Prekáža vám to? Jediné riešenie je do miestnosti pridať vyšší a zaujímavejší predmet. Škriabe váš kocúr pohovku? Kúpte mu škrabadlo. Ak to nepomôže, musíte kúpiť iné.
 
Štvrtá dobrá rada
Mačky milujú zmeny. Preto im nenechávajte hračky voľne pohodené. Dajte im jednu a v momente, keď ich prestane baviť, hračku odložte a vytiahnite druhú. Takto postupujte „do kolečka, do kola“. Samozrejme svoj arzenál hračiek neustále obnovujte. Nemusíte za ne míňať celoživotné úspory. Mačku poteší rolka toaletného papiera, alebo prázdna škatuľa.
 
kočky

Piata dobrá rada
Ak hľadáte plnohodnotného parťáka, mačka je tou správnou voľbou. S mačkou sa totiž nebudete nikdy nudiť.

About the Author

You may also like these

No Related Post