Nový Zéland

Nový Zéland je známy svojou nádhernou prírodou – gejzíry, hory a jazerá, lesy a jaskyne, ľadovce a pláže. Veľmi rozvinuté environmentálne hnutie vám umožňuje zachovať  túto nádheru v takmer nedotknutom stave, dokonca aj v oblastiach veľkých miest.

sopka

  • Mestá a regióny

Hlavným mestom je Wellington . Hlavné mestá: Auckland, Queenstown, Christchurch, Dunedin

  • Bezpečnosť turistov na Novom Zélande

Nový Zéland je veľmi bezpečná krajina, prístup k turistom je veľmi priateľský. Miera kriminality v krajine je veľmi nízka. Neexistujú žiadne jedovaté hady ani nebezpečné zvieratá, takmer žiadny hmyz sajúci krv. Jediným škodlivým hmyzom sú piesočné blchy, ktoré sú na pláži dosť početné. Aj na ostrovoch sa nachádza veľmi zriedkavý jedovatý pavúk „Katilo“. Voda z vodovodu je vhodná na pitie. Mlieko a mliečne výrobky sú dôkladne spracované. Mäso, hydina, morské plody, zelenina a ovocie – to všetko je tiež celkom bezpečné, ak nezabudnete na základné hygienické pravidlá. Tabak sa predáva všade, ale je dosť drahý. Fajčenie je zakázané na všetkých verejných miestach, vo všetkých druhoch dopravy, ako aj v hoteloch a dokonca aj v niektorých reštauráciách. Liehoviny sa predávajú iba v špecializovaných predajniach. Do niektorých reštaurácií si môžete priniesť vlastné alkoholické nápoje: na dverách takýchto zariadení je označené skratkou BYO (Bring Your Own). Na uliciach a na verejných miestach je veľmi čisto. Miestne obyvateľstvo je milé a priateľské. Neexistujú žiadne zvláštne zákazy na oblečenie a to ani pri návštevách kostolov a tradičných sviatkov Maori. Neexistujú žiadne obmedzenia na fotografovanie, ale stále v múzeách a kostoloch by sa malo požiadať o povolenie.

nový zéland

  • Klima na Novom Zélande

Krajina má subtropické morské prostredie. Január je najteplejší mesiac (výška miestneho leta), priemerná teplota na severnom ostrove je +19 ° C a na juhu +14 ° C. Júl je najchladnejší mesiac, priemerná teplota na severnom ostrove je +12 ° C, na juhu + 5 ° C. Novozélandské zimy sprevádzajú silné sneženie v miestnych Alpách (južnom ostrove) a v horách v strede severného ostrova. Niekedy sneh padá na nízko položených miestach krajiny, najmä na juhu južného ostrova, ale častejšie je silný dážď.

About the Author

You may also like these

No Related Post