Schodisko ako moderný prvok

Aj keď bungalovy budú vždy obľúbenou stavbou množstva rodín, v poslednej dobe zažívajú rozmach práve viacpodlažné domy. Nevyhnutnosť v takýchto príbytkoch je schodisko. Projekt schodiska sa vo väčšine prípadov prispôsobuje projektu domu. To nič však nemení na tom, že na schody je potrebné aj zábradlie. Zábradlie plní nielen estetickú funkciu, ale najmä tú bezpečnostnú. To však ale neznemená, že zvolíte prvé, čo vám príde pod ruku.

zábradlie

Schodisko býva často stredobodom pozornosti a pohľady priťahuje najmä zábradlie. Zatiaľ čo v minulosti bolo preferované zábradlie z dreva, dnes je dizajn úplne iný. Minimalizmus, minimalizmus a ešte raz minimalizmus. Ten docielite použitím skla. Sklenené zábradlie na schody vo väčšine prípadov takmer vôbec nie je vidieť. Vďaka tomuto modernému materiálu vynikne schodisko a celkový vzhľad je moderný a čistý. Hlavnou výhodou použitia skla je ešte väčšie prepojenie podlaží a presvetlenie miestnosti so schodiskom. Najmä v malých predsieňach sa priestor otvorí a opticky zväčší. Ak máte strach o bezpečnosť, sklo na zábradlie je tvrdené a nerozbitné. Nemusíte sa báť ani v prípade prítomnosti detí.

Ale čo najviac odrádza ľudí na sklenenom zábradlí? Šmuhy a špina nie sú zrovna najlepší odraz domácej gazdinky. Opak je však pravdou. Čistenie je jednoduché a rýchle pretretie handričkou určenou na leštenie vás zbaví každého odtlačku prstov.

moderné zábradlie

Nebojte sa použiť v interiéry aj novodobé materiály. Pokiaľ ste vy, alebo niekto v okolí zručný v stavebných prácach, montáž takéhoto typu zábradlia nechajte na odborníka. Kvôli vysokému stupňu bezpečia si montáž vyžaduje presné zručnosti.

Nezabudnite na osvetlenie.

Nádych luxusu dodáte zábradliu zo skla použitím správneho osvetlenia. Bodové svetlá na schodoch zvýraznia každý detail. V kombinácii s kovovou konštrukciou bude vaše schodiskou moderným doplnkom.

About the Author

You may also like these