Ovládol nás svet šálov a šatiek

Chrániť sa pred zimou môžete rolákom alebo si okolo krku uviažte šál. V chladnejších dňoch sa vám určite pridá, ak si vezmete nejaký upletený z jemnej vlny a v teplejších vám postačí šatka. Výber záleží aj od toho, čo máte aktuálne na sebe.

Ak si šál či šatku zvolíte vhodne, pomôže vám to z viacerých dôvodov. Rozžiarite tak svoju tvár, skryjete nežiaduce proporcie a pri tom sa aj zahrejete. Pri každom nákupe tohto kúsku oblečenia si všímajte:
Materiál– ak je vaša postava menšia, vyberte si šál, aby ste sa zviditeľnila. Pouvažuje nad objemnejším a hrubším materiálom konkrétneho šálu.
Farba– dôležitý faktor. Dbajte aby ste farbu doladili k vašej tvári a tak docielite, že budete vyzerať sviežo a mlado. Ak natrafíte na vzorované šatky, uistite sa v akom kontraste sú na nej rozhádzané rôzne odtiene farieb.

žena s hodinkami
Džínsový typ

Ak vo väčšine outfitov preferujete nosenie riflí a džínsov, na omotanie okolo krku vám postačí šatka. Jednoduchým uzlom si ju uviažte. Pôsobí to veľmi elegantne. K tomu ešte biele biele tričko a nejakú bundu a môžete v teplejších dní vyraziť za zábavou.


Pozor na prsia

Ak sú vaše prsia výrazné, veľké a hneď bijú každému do očí, zvoľte taký šál, ktorý končí na poprsím. Aby ste zaujali na šál a nie len na poprsie. Ak máte prsia menšieho typu, noste šál nižšie, čím dodáte svojmu hrudníku na objeme.

atraktivní blondýna
Maxi šály sú stále trendy

Výhodou maxi šálov je, že sú kombinovateľné či už s bundou alebo kabátikom. Nemusíte ho nosiť len okolo krku, ale prehodiť si ho môžete aj cez hlavu a zrazu sa dostanete na nový level pre svoj outfit. S tým trendom prišla pred pár rokmi aj značka Missoni vo svojej jednej zimnej kolekcii. Tou sa môžete inšpirovať kedykoľvek.

Ešteže sa móda stále vyvíja a má tendenciu sa vracať. Tak sa môžete inšpirovať nie len tým čo je aktuálne dnes, ale aj to čo bolo v móde napríklad aj v roku 1978.

About the Author

You may also like these

No Related Post