Noste čiapky na ochranu pred nepriaznivým počasím

Veď existuje mnoho pokrývok na hlavu, v ktorých dokážete zažiariť. Nemusí to byť len šiltovka. Na výber máte ešte baranicu, či klobúk. Voľba je na vás. Ak sa bojíte elektrizujúcich vlasov, dajte si na nich balzam a vyhnite sa fénovaniu teplým vzduchom. To preto, lebo elektrizujú len suché vlasy. Venujte im patričnú hydratáciu.


dívka s čepicí
Baseballová čiapka

Na Slovenskú je známejšia pod názvom šiltovka a tie určite nepatria len na hlavu teenagerov. Existuje mnoho typov šiltoviek od športových po elegantné. Vezmite si ju na hlavu keď  idete venčiť psa, alebo aj na rodinnú oslavu. Výber je na vás.
Najprv sa samozrejme uistite, aby ste si zvolili na danú príležitosť aj vhodný typ šiltovky. Vyskúšajte rôzne prešívané, s odznakmi alebo inými nášivkami a detailmi. Skúste aj rozličné materiály z akých sú vyrobené.  Dajte si záležať na tom, aby ste v nej nie len dobre vyzerali, ale aby splnila aj svoj účel a ochránila vám hlavu a vlasy pred zimou (prípadne teplom).

holčička v čepici s kšiltem
Čiapka mi poškodí vlasy

Práve naopak. Nemusíte sa báť, že by ste si vlasy poškodili. Nosením pokrývky na hlave ich tak isto ako chránite aj svoju hlavu pred chladným vzduchom. Nebojte sa dať si čapicu. Každý si dokáže nájsť tu pravú. Nemajte strach, že vám nepristane, pretože čiapky pristanú každému.

Ženy sú v tomto prípade striktnejšie, pretože si častejšie dávajú pozor na to ako vyzerá ich účes. Muži to majú jednoduchšie, kvôli krátkym vlasom, alebo je im to proste jedno. Nedovoľte, aby ste kvôli účesu narušili svoje zdravie tým, že si nevezmete žiadnu čiapku.

žena v černém s kloboukem¨
Nosím čiapku, vypadajú mi vlasy

Neverte takýmto výmyslom. Keby to tak bolo, každý z nás by bol po zime plešatý. Možno tomuto mýtu veria zväčša muži, no to, že keď nebudú nosiť čiapky, im vlasy nezachráni. Vypadávanie vlasov je vec genetiky a životného štýlu, nie nosenia prikrývok hlavy. 

About the Author

You may also like these

No Related Post