Univerzita tretieho veku


Ak by ste nevedeli, aký vek sa presne ráta do tretieho veku, je to približne od štyridsať do šesťdesiat rokov. Univerzity tretieho veku sa poslednú dobu stali veľmi populárne aj na Slovensku a čoraz viac ľudí využíva túto možnosť. Teda získať diplom, aj keď už nemajú dvadsať a splniť si tak sen, ktorí kedysi mali. Mať vzdelanie také vysoké, aké len budú chcieť mať. Čo je potrebné k štúdiu a čo by vás k tomu malo nakopnúť?
 jablko na stole
Zažiť niečo nové
 
Nemáte pocit, že potrebujete trochu zmeny od tej každennej rutiny či už od starostí o deti alebo iné záležitosti, ktoré sa vám zdajú príliš stereotypné? Univerzita vám nezaberie až tak veľa času, ako si myslíte a bude príjemné nielen sa niečo nové naučiť a zažiť, ale hlavne stretnúť nových ľudí, ktorí vám dajú do života trochu vzruchu, ako sa patrí.
 
Motivácia
 
Je dôležité, aby ste mali správnu motiváciu a hlavne aj podporu od vašej rodiny. Bez toho sa totižto veľa dosiahnuť nedá. Ak vás nepodporujú, musíte sa motivovať a vyburcovať sami, no ani to nepredstavuje veľký problém. Myslite pozitívne a uvidíte, že vám všetko pôjde podľa vašich predstáv.
 
Nevzdávať sa
 
Mnohí ľudia sa po prvej neurobenej skúške alebo po prvom pokazenom teste hneď vzdávajú  a nemajú väčšiu ambíciu doštudovať. Ale to je chyba. Možno máte pocit, že vám to už nepáli tak ako niekedy, no všetko je len sila zvyku. Ak ste sa už dlho nepotrebovali nič naučiť, je jasné, že vám to zo začiatku nejde ako na základnej škole, kedy stačilo len počúvať. Takže je veľmi pravdepodobné, že sa budete musieť v prvom rade znova naučiť, ako sa správne učiť. To vám však nezaberie veľa času a úsilie za to určite stojí. Nenechajte sa ničím odradiť.
 staré dopisy
Veríme, že sme vás aspoň trochu motivovali k tomu, aby ste si vylepšili vaše vzdelanie. Ako sme už spomínali, človek sa učí celý život a na urobenie vysokej školy predsa nikdy nie je neskoro. Už len pre ten dobrý pocit, ktorý zo seba budete mať.

About the Author

You may also like these

No Related Post