Nevhodná stránka pre deti

Keď otvoríte stránku omegle.com na prvý dojem zistíte že je to nevinná stránka . Zapnete chat a píšete si tam z rôznymi ľuďmi o ktorých nič neviete. Neviete meno odkiaľ sú a čo práve robia , čiže úplná anonymita. Stránka Vám vyberie náhodného užívateľa a chat môže začať. Ako si z užívateľom na druhej strane píšete , zistíte že osoba na druhej strane hľadá nie čo , o čo vy nemáte záujem. Môžete byť sexuálny obsah , rôzne ponuky na stretnutie , alebo predaja drog . Slušného človeka tam nájdete málokedy. Čo hovoríte , pustite svoje deti na túto stránku ? Ešte chvíľu počkajte kým sa rozhodnete. Lebo zatiaľ je to len chat ktorý deťom neuškodí.

pc

Ale poďme sa pozrieť aj na druhý prípad teda vec čo by vaše deti nemali vôbec vidieť.
Video chat  je online chatovanie a môžete tam vidieť tvár užívateľa s ktorým si môžete písať aj volať zároveň. Nájdu  tam aj slušný ľudia ktorý sa správajú normálne. Ľudia s ktorými sa môžete porozprávať  , vymeniť názory a baviť sa o čom lem chcete. Ale pozor prichádza to čo nechcete aby vaše deti videli. Nájdete tam aj skupinu ľudí ktorý t predvádzajú všeličo. Od seba ubližovania , užívanie omamných látok až po sexuálnych praktík dospelých ľudí  . Pýtam sa je   práve toto čo deti vidia normálne ? Dá sa to nejak odstrániť aby sa na túto stránku nedostali ?

bezpečnost

Áno dá sa táto stránka zablokovať ale musíte sa dobre vyznať v počítačoch. Alebo podať petíciu na zrušenie stránky ale či sa to podarí to už neviem . Ďalšie taká rada ktorú môžem dať je že občas skontrolujte svoje deti čo  robia ,a čo pozerajú na internete. Aspoň takto budete mať všetko pod kontrolou a budete si  istí že je všetko poriadku. Tak či onak či stránka existuje alebo nie vždy sa nájde niečo čo môže deťom psychicky ublížiť a mať doživotnú traumu.
Ďalšia táka očká je koľko vaše deti trávia času na internete ? A touto témou sa budeme zaoberať ďalšom člnku.

About the Author

You may also like these

No Related Post