Muži do svojho vzhľadu investujú čoraz viac

Časy v Európe ale aj na celom svete sa menia. Kozmetické salóny a starostlivosti o pleť už nie sú záležitosťou len žien a stále viac do tejto oblasti prenikajú aj muži.
 
Základné poznatky pri starostlivosti o pleť mužov
 
·         Muži síce už dávno nežijú v presvedčeniu, že starať sa o seba je zženštilosť, ale pánska kozmetika alebo starostlivosť o zovňajšok nie je rozhodne niečo, o čom by mužovia medzi sebou diskutovali, ako to robia ženy.
·         Hoci je jasné, že väčšina mužov nedisponuje arzenálom kozmetických prípravkov, ako je to bežné u žien, je tu základná starostlivosť, ktorú používa takmer každý muž. Najmä sa jedná o prípravky na holenie, starostlivosť o pokožku hlavy alebo vlasový styling.

brýle

·         Dôvody mužov môžu byť rôzne, ale jeden z hlavných sa zdá byť fakt, že si uvedomujú, že čím lepšie budú vyzerať, tým budú v živote úspešnejší.
·         Čo sa týka starostlivosti o pokožku tváre, muži nebývajú ochotní absolvovať niekoľko krokov v starostlivosti o pleť ako ženy. Muži sú ochotní pristúpiť tak maximálne k dvom.
·         Rozdiel spočíva hlavne v tom, že muži vidia starostlivosť o pleť ako riešenie nejakého problému, nie ako potešenie, ako je tomu u žien.
·         Kým si ženy odovzdávajú skúsenosti z matky na dcéru, u mužov sú to synovia, ktorí odovzdávajú skúsenosti svojim otcom.
·         Kým ženy pri nákupe kozmetiky preferujú nákup naživo, v parfumérii, v drogérii alebo v lekárni, muži nákupy najčastejšie realizujú on-line. Nezanedbateľnú rolu hrá aj anonymita internetu, ktorú muži v tomto prípade preferujú.

klobouk

·         Mužská pleť je, na rozdiel od tej ženskej, vďaka hormónom mastnejšia a máva väčšie póry.
·         Kým ženy začínajú starnúť už po 25. roku života, u mužov sa vrásky začínajú objavovať až okolo 45 rokov.
·         Muži teda môžu používať tiež krém proti vráskam, ktorý vďaka svojmu zloženiu pleť hydratuje, upokojuje a chráni pred UV žiarením, ktoré je aktívne po celý rok a ktoré spôsobuje starnutie pleti u mužov úplne rovnako ako u žien.

About the Author

You may also like these

No Related Post