Kvetinový koberec v Bruseli lákajúci turistov

Atrakcia, v ktorej kvetinári pretvoria klenot gotickej architektúry Bruselu v podobe námestia Grand Place na čarovný koberec prebieha v každom párnom roku. Koberec je posiaty miliónom farebných begónií pokrývajúcej plochu približne 25×75 metrov. Na samotnej príprave sa každé dva roky v auguste zúčastní vyše 100 dobrovoľníkov.

brusel

Prvé známky rozprestretého koberca siahajú už od roku 1971. Ďalšie roky, kedy v centre Bruselu „rozkvitol“ kvetinový koberec boli v rokoch 1976, 1979 a v roku 1980. V tom čase nastala menšia odmlka, avšak vzhľadom na jeho popularitu medzi tunajšími obyvateľmi a turistami tradícia pokračuje bez prestávky od  roku 1986.

Na samotnom pláne sa pracuje rok dopredu, kedy sa rozhoduje o téme, ktorú bude koberec symbolizovať a stanoví sa požadovaný počet a farby kvetov. Budúci rok bude táto atrakcia oslavovať už svoj 21. ročník. Každé dva roky sa aranžéri inšpirujú inou tematikou v podobe historických belgických symbolov, farbami Afriky a jej typickými farebnými látkami a kultúrou, či príchodu imigrantov z Turecka do Belgicka zameraný na motívy a kultúru typickú pre Turecko. Jedinečný koberec, ktorý bol rozprestretý minulého roku medzi 11. až 15. augustom symbolizoval japonskú tematiku, ktorá preukázala poctu niekoľkoročnému priateľstvu medzi Belgickom a Japonskom.

náměstí

Atrakcia v podobe kvetinového koberca je sprevádzaná zvukovou a svetelnou prehliadkou, ktorá atmosféru ešte viac zintenzívňuje.
Okrem toho, že má Brusel čo ponúknuť svojim návštevníkom je jeho neoddeliteľnou súčasťou práve kvetinový koberec, ktorý je rozprestretý v srdci Bruselu na historickom námestí Grand Place. Historické námestie je od roku 2000 zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Pokiaľ sa teda zamýšľate, čo nové a nezabudnuteľné by ste budúci rok chceli vidieť je dobrou voľbou práve táto čarovná výzdoba, ktorá sa už niekoľko rokov nesie ďaleko za hranice Belgicka.

About the Author

You may also like these

No Related Post