Navštevujeme webové stránky

Internet je sieť, ktorá nám umožňuje pripojiť sa medzi sebou. Ak ho máme, boli by sme síce prepojení, no bez webových stránok by to naše spojenie zrejme nemalo využitie. Pripojenie internet si teda väčšina ľudí z celého sveta vybavila len vďaka prístupu k webu.

systém

Tak som sa zamyslel a uvedomil si, že vlastne veľký počet každodenných uživateľov vlastne navštevuje web iba kvôli pár webovým stránkam. Na svete exsituje toľko veľa stránok a informácií, no počet webových stránok, ktoré využívame, by som zrátal na jednej ruke. Na jednej strane je to trochu hlúpy pocit, no na druhej si uvedomujem, že týchto pár stránok musí byť ozaj zaujímavých, keď zatienili takúto obrovskú konkurenciu.

Tak si teda spravme menší rozbor. Aké stránky vlastne denne navštevujeme?
•         Facebook, Youtube, Google
Tieto 3 weby, ktoré som napísal, ma napadli automaticky, bez rozmýšľania. Okolo týchto troch stránok sa vlastne točí svet a celý internet. Iba tri stránky, ktoré nám stačia k tomu, na čo si pripojenie k netu platíme. Samozrejme, tí zvedavejší z nás určite používajú i iné weby, no tieto sú pravdepodobne najpoužívanejšími na celom svete. A to z týchto dôvodov:

internet

Facebooknám umožní kontaktovať sa s ľudmi z celého sveta. Stačí, ak si na tejto stránke vytvoria profil, účet. Takouto jednoduchou metódou môžme komunikovať prakticky s kýmkoľvek a okrem toho medzi sebou zdielať fotky, videá a pocity. Takisto si môžme vytvoriť vlastnú diskusnú skupinu, no i skupinu, ktorá sa dá využiť na komerčné účely a reklamy.

Youtubetakisto spája uživateľov z celého sveta, ktorí sa zabávajú formou videí. Nájdeme tu i množstvo komerčnej hudby, či dokonca celých filmov a športových podujatí.

Googlenám vyhľadá weby, v ktorých sa nachádza kľúčové slovo, ktoré do vyhľadávča zadáme. Takouto formou zjednodušene nájdeme informácie skoro o všetkom.

About the Author

You may also like these

No Related Post