Farby miestností a ich vplyv na psychiku

Nie každý uvíta pohľad na výrazne jasnú farbu na stenách, či celkový jasný kontrast izby. Avšak aj tu extistuje riešenie, ako spraviť jasné farby sympatickými. Viac Vám pomôže a napovie i webová adresa.

myšlení

Niečo si na túto tému však povieme i v článku. V skratke by som riešenie na sympatické použitie jasnej farby v domácnosti zhrnul do jedného podstatného slova- kombinácia. Aj výrazná farba môže pôsobobiť príjemne, ak ju skombinujeme s farbami prostredia, aby bol konečný výsledok a efekt štýlový i sympatický.

Môžeme sa z viacerých zdrojov dopočuť i dočítať, že každá farba na človeka určitým spôsobom pôsobobí, avšak každá farba vyvoláva odlišný pocit. Veru je to pravda a určite ten pocit máte i Vy. Určitá farba ukľudňuje, iná naopak akosi povzbudzuje, pôsobí veselšie či agresívnejšie. Práve z toho dôvodu sa snažíme napríklad do spálne vybrať odlišnú farbu než do izby. Do kúpelne opäť inú, inú zasa do kuchyne.

V spálni by teda mali dominovať bledšie farby. Do izby alebo miestnosti, v ktorej sme najviac aktívni, tam zasa naopak, najlepšia by bola nejaká viditeľná, výraznejšia, veselšia, možno agresívnejšia farba, ktorá nás „nakopne.“ Vraví sa napríklad o vhodnosti červenej farby, ktorá tieto vlastnosti spĺňa asi najlepšie. Samozrejme, nebudeme mať všetci červenú izbu, ale môžeme použiť alternatívy, ktoré sú podobné tejto výraznej farbe, môžeme použiť i podobné variácie v podobe rôznych odtieňov.

interiér

• Opakom červenej farby je modrá. Ide z nej určitý kľud, ale i chlad. Myslím, že tú by sme mohli použiť do kúpelne, alebo aj do miestnosti, v ktorej sa potrebujeme sústrediť.

Populárnou voľbou do bytu sa stáva i žltá a oranžová farba. Sú to také menej agresívne sestry farby červenej. Pôsobia optimisticky, dodávajú energiu, no pôsobia voľnejším dojmom. Ja osobne si napríklad pod týmito farbami predstavujem leto a všetku pohodu, ktorá s tým obdobím súvisí.

About the Author

You may also like these

No Related Post