Facebook chce zamedziť samovraždy

Na sociálnej siete je množstvo používateľov , ktorý majú sklony ku  samovražedné,  teda si chcú siahnuť na život. Môžete to byť aj z toho dôvodu že na sociálnej sieti sa šíri nenávisť , kyber šikana či vydieranie prípadne iný faktor ktorý môže zapríčiniť samovraždu či seba ublíženia si na zdraví.
Všetko to začína od nenávistných komentárov , statusov a podobne. Ak si Facebook všimne že sa niečo deje , dostanete od neho otázku “ Ste v poriadku ? “ a podľa vašej odpovede Vám Facebook môže pomôcť. Niekoľko sérii správ v chate v môže pomôcť k lepšiemu životu a napraviť nepriaznivú situáciu. Pomôže Vám pochopiť že život nie je o iných ale o Vás.

beznaděj
 
§  Všade okrem Európy
 
Táto možnosť bude poskytnutá všetkým používateľom po celom svete okrem Európy. Je to z toho dôvodu , pretože Európa má prísnejšie pravidlá pri používaní všeobecných údajov na sociálnej sieti. Ak by chcel Facebook pomôcť  krajinám EU, štáty by musel zmeniť legislatívu ochrany osobných údajov a podmienky používania. Facebook nie je prvý ktorý hovorí o samovraždách či sebapoškodzovaní. Ako prvá stým prišla aplikácia Radar ktorá skenuje slová alebo  frázy ktoré by mohli signalizovať sebapoškodzovanie. Aplikácie sa snažia odstrániť tento problém pretože je vysoké  percento ľudí ktorý si chcú ublížiť alebo spáchať samovraždu dôsledku negatívnych vplyv iných osôb.
 
§  Dá sa to aj inak
 
Ak zistíte že vám niekto cez sociálnu sieť Facebook ubližuje , vydiera vás , alebo šikanuje môžete túto osobu nahlásiť a zablokovať a oznámiť to osobe ktorej dôverujete či polícii a deti to môžu nahlásiť dospelej osobe , rodičom , učiteľom alebo vychovávateľov ktorý sa môžu obrátiť na pomoc.

internet
 
§  Bude táto pomoc účinná ?
 
Samozrejme že všetko ukáže čas. Je len na samotných používateľov ako sa na túto pomoc od Facebook pozerajú. Budeme držať Facebooku palce a dúfam že sa im podarí zachrániť množstvo ľudských životov. 

About the Author

You may also like these

No Related Post