ŽENY VERSUS MUŽI


Kedysi dávno boli muži aj ženy rovnocennými partnermi v nepriateľskom a nebezpečnom svete. Žena cítila, že ju jej partner miluje a rešpektuje pretože denne odchádzal a riskoval život aby ju zaopatril.Neočakávala, že ju bude hýčkať a maznať. Ak bol dobrý lovec a dokázal nájsť cestu domov, žiadne techniky vzťahov sa od neho nepožadovali.Muži cítili, že ženy si ich vážia ako zabezpečovateľov. Bolo ťažké prežiť a vzájomné vzťahy boli pomerne jednoduché.
 žena a muž
Potrava, deti, strecha nad hlavou a bezpečnosť ich viedla k spolupráci a uspokojenie týchto potrieb vyžadovalo špecifické úlohy. Muži sa ujali úlohy zásobovačov a ochrancov a ženy sa špecializovali na domácnosť a prípravu jedál. Bolo to prirodzené rozdelenie. Žena sa doma venovala deťom a nemala starosti s ochranou alebo potrebou zabezpečovať rodinu, preto mužov „príspevok“ k ľahšiemu, bezpečnejšiemu a pohodlnejšiemu životu vnímala ako hrdinstvo.
 
V súčasnosti je ale všetko radikálne zmenené. Sociálne a ekonomické zmeny, ktoré nastali po oboch svetových vojnách obrátili svet naruby. Vďaka tomu, že sa ženy počas vojny a po nej zapojili do pracovného procesu sa značne znížila tradičná hodnota muža a on tým stratil„pôdu pod nohami“. V istom zmysle by sme mohli povedať, že muži prišli o prácu, ktorú vykonávali tisícročia. Už nie sú oceňovaní ako zaopatrovatelia a ochranci.
 výměna názorů
Podobne ako muži sú bez „práce“, ženy sú prepracované.Sú nielen matkami, kuchárkami, starajú sa o domácnosti ale súčasne sú aj udržovateľkami a ochrankyňami. Už ich nič nechráni pred drsnou a chladnou realitou pracovného sveta mimo domov. Ako sa môže od ženy chcieť aby bola milá, odpočinutá a vnímavá keď sa len pred chvíľkou vrátila z práce kde musela bojovať o rovnakú pozíciu ako jej mužský kolega?
 žena v objetí
Moderné ženy sú frustrované a v strese. Najmenej 5 dní v týždni, 8 až 12 hodín pracujú a keď prídu domov, tisícročný inštinkt ich ženie k upratovaniu, vareniu, k povinnostiam okolo detí. V práci sa od nich požaduje aby sa prispôsobili mužskému svetu a doma sa musia „preinštalovať“ späť na ženu. Muži, podobne ako ich predkovia pracujú, už síce nelovia ale zarábajú peniaze na zabezpečenie svojej rodiny. Prichádzajú ale o svoju úlohu zabezpečovateľa a tým, že ich po príchode domov nevíta usmiata a šťastná manželka, stráca ich úloha vo vzťahu zmysel.
 
Ako z toho von? Rozprávať sa o tom.  Ak neviete vysloviť svoje potreby, pocity, nájdite si kurzy na tému vzťahy kde vám pomôžu. Zožeňte si vhodnú literatúru a preštudujte si ju spoločne s partnerom. Všetky vzťahy majú šancu, len treba na nich pracovať!

About the Author

You may also like these

No Related Post