MUŽI A PRACOVNÝ STRES

Dnešný muž, ktorý je vo vzťahu a má rodinu to nemá ľahké. Dnes skrátka nemôže skoliť korisť ako to robil jeho prapredok a potom prísť domov a oslavovať. Jeho život je omnoho komplikovanejší. Môže trvať celé mesiace než splní svoju pracovnú úlohu a „niečo uloví“. Behom tejto doby je jeho myseľ naplno zaujatá plánovaním a úvahami ako úlohu vyriešiť. Nosí v hlave každú podrobnosť a potom ľahko zabudne aj na každodenné povinnosti.
Existujú tri podmienky za akých muž dokáže prehodiť výhybku medzi prácou a vzťahom:
 sedící muž
1)  Úspech
Čím úspešnejší si muž pripadá keď odchádza z práce, tým ľahšie je pre neho zabudnúť na problémy a vie sa tešiť z rodinných vzťahov. Úspešný pracovný deň mu dáva pocit, že lov skončil a môže sa vrátiť domov a relaxovať.
 rybář u rybníka
2)  Rozptýlenie
Aby zabudol na denné problémy, sadne si na svoju obľúbenú „skalu“ a pozerá televízor, počúva rádio, surfuje po internete alebo zvolí nejakú inú nenáročnú činnosť, ktorá vyžaduje sústredenie.
Muž zabúda na svoje problémy tým, že sa sústredí na iné, ktoré môže vyriešiť ľahšie a jednoduchšie. Rôzne hry, domáce kutilstvo, fandenie vo futbale, športovanie, sledovanie správ sú najbežnejšími mužskými rozháňačmi stresu. Zaujatie nejakým koníčkom mu rovnako pomáha zabudnúť na dôležité a naliehavé problémy. Táto mužská technika ako uniknúť stresu je dokonale účinná a vyvíjala sa dlhé stáročia. Preto nabádať muža aby sa vyrozprával zo svojich problémov je často kontraproduktívne lebo je to proti jeho prirodzenosti.
 pracující kovář
3)  Ocenenie
Treťou podmienku k prehodeniu výhybky od pracovného stresu k osobným vzťahom je aby sa muž tešil po návrate domov na ženinu oceňujúcu a dôverujúcu lásku. To je opora, ktorá mu dodá pocit, že je úspešný aj keď v práci nedosiahol svoje ciele.
Už len obyčajné pomyslenie na návrat k milujúcej partnerke dokáže odplaviť väčšinu stresu. Ak ale muž prepodkladá, že doma nájde iba nešťastnú a frustrovanú ženu, núti ho to zabrať sa do práce ešte viac. Potom je pre neho náročné zbaviť sa tlaku svojho zamestnania. Aby sme ale neboli neféroví voči partnerkám, takéto ocenenie si môžeme vopred „zabezpečiť“ hneď po príchode. Postačia maličkosti. Vyhľadať manželku, objať ju, opýtať sa jej aký mala deň, chvíľku ju počúvať, urobiť drobnosť ako napríklad vyniesť odpadky a môžete si byť istý, že budete ocenený.
 
Pevne verím, že vám môj článok pomôže pochopiť jeden druhého a zlepší vaše vzťahy!

About the Author

You may also like these

No Related Post