Ženy v spleti mužských povolaní


Povedali ste niekedy svojej dcéry, že sa niečím stať nemôže, lebo je to mužské povolanie? Keď sa nad tým zamyslíme, muži môžu byť čímkoľvek. Chcú byť zdravotnými sestrami, spravíme z nich zdravotných bratov. Ak chcú byť letuškami, spravíme z nich stevardov, dokonca môžu aj opatrovať deti, keď chcú. No čo ak chce žena robiť niečo, čo sa pre ňu absolútne nehodí?
 stopující žena
Ženy pilotujú lietadlá čoraz častejšie
 
Aj keď ešte v nedávnej minulosti sa považovali ženy za nie veľmi vhodnú alternatívu pilotovania lietadiel, dnes je tomu už inak. Muži sa vždy považovali za lepších pilotov, pretože vraj nie sú tak emocionálni, vedia sa lepšie a rýchlejšie rozhodovať a v krízových situáciách reagujú racionálnejšie. Dnes tomu už tak nie je, dokonca aj robia inštruktorky v leteckých školách. Povedzme si úprimne, keď ste si sadli do lietadla, zaujímalo vás či pilotuje žena, alebo muž? Boli sme radi, keď sme spokojne pristáli tam, kde sme mali.
 
Ženu za volantom autobusu už môžeme vidieť neustále
 
Opäť sa dostávame k stereotypu, že vo všeobecnosti sú muži lepší šoféri ako ženy. Prečo? Pretože ženy často panikária, no nie je to pravidlo. Panikáriť môžu aj muži a ženy môžu byť tými pokojnými stvoreniami, ktoré všetko riešia s chladnou hlavou. V minulosti bežne ženy sedeli aj za volantami traktorov, keď sa nemal kto starať o poľnohospodárstvo. Ženy robia aj inštruktorky v autoškole a mnoho ľudí si ich pokojnú povahu pochvaľuje. Vyhovujú im viac ako mužskí inštruktori.
 žena na motorce
Plnia si sen a stanú sa astronautkami
 
Povolanie, ktoré je veľmi náročné nielen pre nežnejšie pohlavie, ale aj pre to drsnejšie. Výcviky sú veľmi tvrdé a zvládnu ich len tí najsilnejší. No keď môže to kozmu letieť pes, prečo by nemohla aj žena? Hoci skafander nie je zrovna niečo módne a vkusné, keď si chce žena splniť sen, nikto jej nemôže zabrániť.

About the Author

You may also like these

No Related Post