Ženy a tehotenstvo


To, že žena sa počas tehotenstva radikálne mení, je všetkým priam notoricky známe. Myslíte si, že sú aj veci, o ktorých ste netušili? Tak neváhajte a prečítajte si článok o tomto malom-veľkom zázraku.
 skoky do výšky
Stereotypy
 
O týchto zmenách, ktoré sa dejú tehotným ženám sme vedeli aj predtým, než sme sa samy stali tehotnými. Je to už klasické väčšie bruško a nabratie na váhe. Samozrejme, sú to aj zväčšné prsia, opuchnuté nohy, ktoré si žena často nevie ani obuť do topánok a dokáže ju to priviesť do šialenstva. Okrem toho sú to všetkými nenávidené strie na bruchu, ale aj na zadku. Aj keď sa ženy často v tehotenstve vyhovárajú, že predsa musia jesť za dvoch, nie je to celkom pravda. Bežne priberie tehotná žena od desať do šesťnástich kíl a lekári už začínajú upozorňovať na to, že nadmerné priberanie nerobí dobre ani vám ako budúcej matke, ale ani vášmu dieťaťu.
 kytka ve vlasech
Zmeny, ktoré nie sú veľmi známe
 
Tehotenstvo ovplyvňuje nielen celé telo, ale aj psychiku, ktorá je v týchto mesiacoch veľmi náchylná. Známe sú neustále zmeny nálad, depresia, plač, stavy úžkosti a to, samozrejme, nie je všetko. Strach z pôrodu môže viesť k rôznym fóbiám a ak je to vážne, neskôr aj k popôrodným depresiám. Preto je mamičkám odporúčané chodiť na rôzne cvičenia a sedenia, aby boli aspoň ako-tak pripravené na život matky. To platí hlavne u prvorodičiek, ktoré často nevedia, čo majú od materstva čakať.
dívka u těhotné
Čo sa týka konkrétnych, menej známych zmien, tak sa týkajú napríklad dýchacieho systému, čo spôsobuje, že tehotné ženy majú často problémy s dýchavičnosťou. Ženy majú veľa ráz pocit, že im je na odpadnutie, to je preto, lebo majú vyššiu tepovú frekvenciu. Keďže je vyprázdňovanie žalúdka obmedzené, ženy trpia často aj zápchou. Zvýšená kyselina zase spôsobuje časté pálenie záhy. Môže taktiež cítiť bolesti stien  maternici, to kvôli tomu, že sa neustále zväčšujú a rozširujú.

About the Author

You may also like these

No Related Post