Vodu si otestujte

Väčšina z nás má vodu pitnú z vodovodu obecného či mestského. No mnoho ľudí má aj vlastné studne, odkiaľ vodu používajú nielen ako úžitkovú na sprchovanie či splachovanie, ale aj na pitie. Na to aby ste mohli vodu zo studne používať aj na pitie je samozrejme potrebný hygienický rozbor vody. Ten vám určí, či je voda možná na konzumáciu. V niektorých prípadoch aj pitnej vody sú však hodnoty dusitanov, dusičnanov či chlóru v domácich podmienkach vyššie, ako by bolo vhodné. Veľmi ľahko si môžete overiť kvalitu pitnej či studničnej vody vo svojej domácnosti aj pomocou domáceho testu.

pitná voda

Test kvality vody vodaservis.sk

Na vodaservis.sk si môžete zakúpiť balenie domáceho testu vody, v ktorom nájdete zrozumiteľný návod, samotný indikačný papierik v podobe testeru a samozrejmosťou je aj farebná šablóna na vyhodnotenie celkového výsledku. Nie sú potrebné žiadne odborné skúsenosti s rozborom vody. Samotný výsledok hodnôt pitnej a studničnej vody získate už do 1 minúty. Pri teste pitnej vody je dôležitým ukazovateľom práve pH. PH vody znamená, či je vaša voda kyslá alebo zásaditá. Nie je vôbec zložité odmerať pH vody ani v bazéne. Práve pri bazénoch a vírivkách je dôležité merať hodnotu pH z hľadiska zdravotného prostredia vo vode.

voda

Ideálna hodnota pH je od 7,1 do 7,5. Čo v prípade nepriaznivého výsledku vody?, V prípade, že sa vo vašej vode vyskytnú nežiadúce látky či vaše pH nie je správne, neváhajte kontaktovať vodaservis.sk. Zadarmo vám navrhnú riešenie ako problém s vodou, ktorý nastane vyriešiť čo najúčinnejšie. Častokrát riešime problémy s prítomnosťou nežiadúcich baktérii. S tým vám pomôže dezinfekcia vody. Takisto na vodaservis.sk nájdete účinný spôsob pri tvrdej vode. Zaobstarať si môžete účinné zmäkčovače vody. Na zvýšenie kvality svoje pekné a studničnej vody kontaktujte odborníkov z vodaservis.sk.

About the Author

You may also like these

No Related Post