To najlepšie z aktuálnych indie hier

Kto povedal, že zábavné a zaujímavé hry s logikou a príbehom musia mať podobu iba komerčných videohier za minimálne 60 eur? Existuje množstvo indie hier, ktorých tvorcovia nejdú s komerčným prúdom a napriek tomu dokázali svojimi výrobkami upútať širokú verejnosť a to s pozitívnymi spiatočnými ohlasmi. Nejedenkrát sa stane, že indie hra obdrží solídne postavenie v rebríčku obľúbenosti zo strany bežných hráčov, ako aj kritikov. Preto sa poďme spoločne pozrieť na niektoré z aktuálnych indie titulov, ktoré určite stoja za váš čas, poprípade zaujímavé sú aj niektoré hry z Google Play zdarma. Tento článok a výber bude zameraný na nekomerčný prúd a to najlepšie, čo v ňom nájdeme pre rôzne platformy.

pozadí

Darkest Dungeon
Pokiaľ si s kategóriou indie spájate aj určitú orginalitu a unikátnosť, táto hra je toho priamym dôkazom. Hráč, ktorý má s týmto titulom osobnú skúsenosť vie, že niečo podobné len tak ľahko nenájde aj napriek tomu, že titul je zaradený do pomerne rozšíreného a populárneho žánru RPG. Gameplay sa môže zdať najmä začiatočníkom trochu náročný, ale vzápätí ich odmení spravodlivo bohatým odmeňovacím systémom. Ako už názov napovedá, ide o stratégiu blízku RPG z temného prostredia tajomného podzemia.

mrakodrapy

Rust
V tomto prípade vravíme o skvelom „survival“ princípe, ktorý je určitým napodobnením, či lepšie povedané čiastočnou inšpiráciou podstaty populárneho Minecraftu. Pokiaľ vám pojem „survival“ nič nevraví, ide o typ videohier, v ktorých sa jednoducho snažíte prežiť organizovaním a zbieraním všetkých vecí a pomôcok potrebných k prežitiu. Akú cestu si zvolíte, akou ju zorganizujete a koľko pre život potrebných predmetov a bonusov získate, to už je len na vás a vašej logike i obratnosti.

minecraft

Terraria
Tento skutočne populárny titul už možno ani netreba bližšie predstavovať, no aj tak. Aj v tomto prípade vravíme o podobnom zmysle Minecraftu, čiže sandbox stavebnicu, ktorá má však podobu 2D a okrem toho viacero iných originálnych vlastností, aké určite stoja za váš záujem.

About the Author

You may also like these

No Related Post