Prebiotická vláknina podporí vašu imunitu.

Dnes, v čase pandémie covidu, sa čoraz častejšie spomína naša imunita, ktorá sa dokáže vysporiadať nielen s aktuálnym covidom, ale aj s väčšinou chorôb. Aby sme podporili našu imunitu, snažíme sa o zvýšený príjem vitamínov, športujeme alebo užívame rôzne doplnky výživy. No len málo ľudí si uvedomuje, že centrum dôležitej imunity sa nachádza v našich črevách. Práve v našich črevách je zastúpené najväčšie množstvo našich imunitných buniek, takže optimálna črevná mikroflóra má zásadný vplyv na naše celkové zdravie.

zdravá výživa

Takže úplne kľúčové pre každého z nás je udržiavanie správne prostredia v našich črevách a ostatných tráviacich orgánoch. Všetci dobre vieme ako sa cítime, keď nás postihnú nepríjemné tráviace problémy. Organizmus je oslabený a my nemáme dostatok síl na vykonávanie každodenných povinností. Niekto môže mať zlú črevnú mikroflóru a ani sám o tom nevie. Preto je pre nás veľmi dôležité prijímať potraviny, ktoré obsahujú potrebné probiotické kultúry. Tieto sa predovšetkým podieľajú na vytváraní optimálneho prostredia v našich črevách pre potreby správneho trávenia. K takým potravinám patria známe jogurty alebo kefír. No dôležitý je nielen prísun probiotík v strave do nášho organizmu, ale aj ich permanentné udržanie v črevnom systéme.

trávenie

Preto je nevyhnutné, aby naša strava obsahovala potrebné množstvo prebiotík, ktoré sú akousi výživou pre spomínané probiotiká. Často sa v mnohých odporúčaniach výživových poradcov spomína vláknina, ktorá podporuje množenie probiotík. Prebiotická vláknina je potravina, ktorá veľmi efektívne podporuje tvorbu baktérií črevnej mikroflóry, ktorá je základom správnej funkcie našich čriev. Takúto prebiotickú vlákninu si dnes môžete zakúpiť v obchodoch so zdravou výživou a výživovými doplnkami. Často sa jej užívanie odporúča spoločne aj s probiotikami, pretože sa vzájomne podporujú a príjem probiotík je tak oveľa efektívnejší.

About the Author

You may also like these