Postarajte sa o svoje nohy


Nohy nás nosia celý život, takže by sme im mali venovať aj dostatočnú pozornosť. Na ich starostlivosť vám postačia aj domáce recepty, za ktoré nemusíte vyhadzovať desiatky eur.

nohy

Počas leta si urobte dostatočné zásoby kvetov z lipy a bazy čiernej. Sú totiž vynikajúcim liekom na opuchnuté nohy. Pripravíte si z nich odvar, ktorý môžete použiť vždy, keď pocítite, že vám nohy začínajú puchnúť. Na dva litre vody budete potrebovať sto gramov lipových a to isté množstvo bazových vysušených kvetov. Pokiaľ si budete odvar pripravovať z čerstvých surovín, použite dvojnásobné množstvo rastlín. Vložte ich do vriacej vody a nechajte aspoň desať minút povariť. Zmes sceďte a nechajte vychladnúť. Odvar niky nepoužívajte horúci a ani teplý. Môže byť maximálne vlažný, ideálny je však úplne vychladnutý a studený.
Môžete ho používať dvoma spôsobmi. Do tekutiny namočte obväz, alebo gázu a obaľte si ňou nohy. Najlepšie je, ak ich budete mať vyložené. Druhým spôsobom je nohy namočiť do odvaru a počas toho si ich poriadne premasírovať.

Nevhodná obuv môže spôsobovať pľuzgiere. Ak ich necháme iba prirodzene puknúť, koža na týchto miestach po čase stvrdne. Obzvlášť opatrní, buďte počas zimy. Najme pri zimných športoch, by ste mali dbať na to, aby.
Na pľuzgiere vám pomôže vatový tampónik namočený do alkoholu. Postará sa o to, aby rýchlejšie vyschli. Druhou alternatívou je čaj z orechových listov. Postihnuté miesta si v ňom namáčajte aspoň dvakrát denne, až pokiaľ nezmiznú.

citron

Na suchú kožu pomôžu najviac kúpele nôh. Postačí aj čistá, teplá voda. Po tom, ako si nohy domáčate, ich poriadne nakrémujte. Ešte pred tým, si však na zrohovatené miesta priložte plátky citrónu. Nohy si na ne položte, alebo plátky zafixujte leukoplastom. Na nohách, by mali ostať aspoň pol hodiny. Stvrdnutú kožu môžete raz začas namáčať aj v bóraxovej vode.

About the Author

You may also like these

No Related Post