Nové trendy záhradného nábytku a grilovanie

Možnosť pobytu na terase považuje väčšina majiteľov rodinných domov za jednu z najväčších výhod, ktorú bývanie v dome prináša. Aké sú posledné trendy, ukázal európsky veľtrh vonkajšieho nábytku v Kolíne nad Rýnom.
 
Nábytok na terasu:   Novým produktom v oblasti vonkajšieho nábytku sa stali jedálenské stoly a stoličky. Vzhľadom k špeciálnej výške sedadiel, tento nábytok kombinuje pohodlné sedenie na sedačke s jedálenským nábytkom. Ďalšou novinkou v záhradnom nábytku sú extra komfortné ležadlo. Ležanie a sedacia plocha je zvýšená, tým je umožnené pohodlnejšie sedenie i vstávanie. Módnym prvkom záhradného nábytku je pletený vzhľad, s priehľadnosťou materiálu potom dodáva polstrovanému nábytku ľahkosť. Z materiálov vedie teak ale ani hliník nestráca.
zahradní nábytek
Drevo sa používa len s ľahkým, moderným dizajnom, často kombinovaným s nerezovou oceľou alebo textíliami. Preferované sú modulárne prvky, ktoré možno poskladať a použiť podľa aktuálnej potreby. Čo sa týka farieb, stále vedie biela a prírodné. Farby vypletaného nábytku sú svetlejšie a jasnejšie. Farebné oživenie prináša žltá. Najviac trendy je vonkajšie vybavenie, maximálne priblíženie sa obývačke. V horúcom lete nesmie chýbať tienenie, ku stáliciam patria markízy aj slnečníky, ktoré sú veľmi variabilné, čo do veľkosti tak do prevedenia.
 

Grilovanie na terase:            Stále rastúca obľuba grilovania vedie k rozširujúcej sa ponuke grilov, od kompaktných prenosných, cez multifunkčné až k vonkajším kuchyniam a to pre všetky palivá ako drevené uhlie, elektrina aj plyn. Ani grilovaniu sa nevyhýbajú moderné technológie, ako je napríklad plynový gril zo zabodovaným teplomerom, ktorý prenáša údaje do mobilných zariadení. Gril potom môže byť riadený pomocou špeciálnej aplikácie. Grilovanie prináša veľkú novinku, ktorá pri grilovaní ušetrí veľa práce a nepríjemného čistenie grilu. Ide o robotický čistič grilov.
maso na grilu
Po skončení grilovania sa uhasí plameň, uzavrie plyn, otvorí sa na 5-10 minút veko. Potom sa jednoducho na rošt umiestni čistič Grillbot, čistič zapneme a zavrieme veko. Čistič čistí pomocou troch mosadzných kief. Gril môže byť horúci až 95 stupňov alebo úplne studený. Čistič grilov Grillbot zaistí čistý gril pre ďalšie grilovanie. Po skončení čistenia, jednoducho zložíme všetky tri kefy a môžeme ich nechať umyť v umývačke riadu.

About the Author

You may also like these

No Related Post