Svetlovody do domu

 Chcete si splniť sen a zaobstarať si vlastný rodinný dom? V súčasnej dobe patrí medzi vyhľadávané rodinné domy, jednoduché nízkopodlažné stavby, všeobecne nazývané bungalovy. Ich priestorové riešenie mnohokrát vedie k tomu, že stred domu je trvalo odkázaný na umelé osvetlenie. Jednoduchým riešením je pritom svetlovod, ktorý predstavuje energeticky úsporné osvetlenie a zdraviu prospešný prísun denného svetla. Takže už v projektovej dokumentácii a potom pri samotnej výstavbe je s týmto riešením potrebné počítať a riešiť ho.
 dřevěný dům se střešními okny
Prirodzené denné svetlo aj do stredu domu.
 
·         V prípade šatní, kúpeľní či chodieb sú svetlovody dokonalým a lacným spôsobom, ktorý privedie prirodzené denné svetlo práve do týchto centrálnych priestorov bungalovov.
·         Súčasťou moderných svetlovodov môžu byť aj LED svietidlá, ktoré nahrádzajú centrálne osvetlenie a umožňujú obyvateľom domu bezpečný pohyb v danom priestore aj v nočných hodinách.
·         Svetlovody zlepšujú energetickú účinnosť všetkých typov stavieb. Ročne možno tak ušetriť až 400 hodín svietenia umelým svetlom. Naviac tiež vďaka dennému svetlu sa vytvárajú atraktívnejšie a zdravšie podmienky pre bývanie.
kruhové okno ve stropě
·         Montáž svetlovodu je veľmi jednoduchá a nevyžaduje náročný zásah do strešného plášťa budovy.
·         Hlavným benefitom novej generácie svetlovodov je rýchla, jednoduchá a bezpečná montáž vďaka vylepšeniam, ako sú flexibilné kľučky, čo je systém pre napojenie jednotlivých dielov tubusu aj pre vytvorenie požadovaného priemeru tubusu.

·         Ak nie je dostatok miesta v medzistrešnom priestore pre pohyb a manipuláciu, možno tubus namontovať z vonkajšej strany budovy.
·         Ďalšou inováciou je hydroizolačná a parotesná fólia, ktorá umožňuje jednoduché napojenie na existujúcu parotesnú fóliu v konštrukcii strechy.
návrh recepční místnosti
·         Tubus svetlovodu je  možné predĺžiť do dĺžky až šesť metrov, vďaka jednotlivým predlžovacím dielom.
·         Svetlovod sa skladá z troch dielov. Strešná časť, tá sa montuje do roviny strechy a je ako pre profilovanú strešnú krytinu, tak pre plochú strešnú krytinu. Ďalšou časťou je tubus, ktorý vedie svetlo do interiéru a možno ho predĺžiť až na šesť metrov. Tretí diel je stropný difuzér, ktorý rozptyľuje privádzané denné svetlo do miestnosti.

About the Author

You may also like these

No Related Post