Nechať zimný čas alebo posúvať hodinky?

Ak už ste na tom akokoľvek, tento rok si hodinky ešte stále posúvame. To, či sa to zmení sa dozvieme určite včas. Tak, aký názor máte na to vy? Zrušili by ste letný čas alebo vám to takto vyhovuje? Za mňa osobne by som povedala, že zmena času mi nerobí žiadne veľké problémy a takisto nerada skoro ráno vstávam, preto by som určite nevyužila to, že je vidno už od štvrtej rána. Hoci pocit, že jeden deň v roku spím o hodinu menej mi robí mierne vrásky na tvári 😀

hodinky

·         Zimný čas
Zimný čas je pre nás prirodzený a je to ten normálny čas, ktorý vždy u nás fungoval. Niekto však potom vymyslel aj letný čas, aby šetril energiu… Bol to správny krok? Aké veľké sú vplyvy na naše organizmy nikto nevie. Keď si človek konečne zvykne, čas sa zmení… lekári tvrdia, že vplyv na organizmus to má. Človek sa môže cítiť unavený alebo dokonca v ojedinelých prípadoch sa mu môže znenazdajky vymeniť deň s nocou. Áno, presne tak. Nedeje sa to len deťom, ale aj dospelému človeku sa to môže stať práve vplyvom posunu času o hodinu. Pričom tá hodinka nie je ani až taká dlhá doba. Nikdy neviete, kedy sa to môže stať vám.

čas

·         Letný čas
Letný čas sa zaviedol kvôli tomu, aby sa v lete mohlo dlho do večera pracovať. Ľudia nie sú dnes naučení skoro vstávať. Preto je lepšie, keď je vidno dlhšie do večera ako od rána, od štvrtej napríklad. Je to logické. Určite si aj vy pamätáte na časy, keď ste sa ako dieťa v lete dlho do večera hrali vonku a stále bolo vidno, hoci už bolo aj desať hodín. Nebyť posunu času, stmievalo by sa skôr o hodinu. Kvôli zmene času sú rôzne námietky aj pripomienky, ale to, že pomáha lepšie využívať čas je určite opodstatnené. Človek si chce hlavne v lete cez dovolenky pospať a nie vstávať ráno o štvrtej, len kvôli tomu, že je vidno. A skôr tiež určite nepôjde spať, pretože má dovolenku takže nemusí ráno vstávať. Na Jána v júni máme najdlhší deň v roku. Možno sa to ani nezdá, pretože vtedy je leto ešte len na začiatku a už sa postupne skracujú dni, ale to je spôsobené hlavne tým, že vidno je už oveľa skôr ako my vstávame.  

About the Author

You may also like these

No Related Post