Mobilný operátori a ich služby

Áno , presne tak , tieto služby využívajú miliardy ľudí po celom svete. Využívame ich nájme na telefonovanie , posielanie  sms , a na pripojenie na internet cez mobilné dáta , či Wi-Fi .
Kreditná karta
Kreditná karta bola spustená ako prvá , na svete . Slúžila na spojenie hovoru a odosielanie sms správ. Táto služba mala veľkú populáciu , tak sa rozhodli že pridajú k tomu internet , a neskôr mesačný paušál. Na pripojenie hovoru , sms správy , či pripojení na internet potrebujeme kredit , Cez ktorý využívame tieto služby .
červené T
Paušál
Je to služba , podobná kreditu , ale stým rozdielom , že si za všetko platíme mesačné poplatkoch. Paušálu operátorov môžu byť rôzne , keďže sú medzi sebou navzájom konkurujú. Platíte len mesačnú pevnú sumu , plus to čo miniete navyše teda iné poplatky za služby , teda to môže byť platba mobilom , hovory mimo krajný EU alebo prečerpanie dáta.
Paušál na faktúru
Tata služba je výhodná pre tých ktorý telefonujú malo , alebo skoro vôbec , koľko predvoláte  , preesemeskujete , či miniete dať , toľko si aj zaplatíte.
dáma se sluchátkem
Iné doplnkové služby
Medzi iné doplnkové služby môže byť aj mesačná platba za mobilné zariadenie , klip číslo ,, neuhradené faktúra , či jednorazová platba na internete .
Iné služby poskytované operátormi
Môžu to byť služby za pripojenie pevného internetu , či televízie , alebo pevnej linky  a ich celková konfigurácia , nastavenia , a montáž, a podobne .
nápis O2
Operátor vs zákazníci
Na Slovensku máme troch operátorov , ktorý majú ešte menších „súrodencov“ . Navzájom si konkurujú , aby získali viac zákazníkov . Čím lepšia ponuka operátora , tým viac ľudí. Niekedy ľudí lákajú na lacnejšie hovory , niekedy na sms zdarma či lacnejšie pripojenie cez mobilné dáta.
Všetky ponuky všetkých troch operátorov sú nastavené tak aby ich mali čo najvýhodnejšie , a najlacnejšie. Všetky služby ktoré ponúkajú majú vždy aktuálne , a dostupné do vypredania alebo ukončenia služby. 

About the Author

You may also like these

No Related Post