Mať dve-tri vysoké školy. Prestíž alebo zbytočnosť?

Výhody a nevýhody vyštudovania dvoch alebo viacerých vysokých škôl si tu rozoberieme dopodrobna. Vysoká škola je už len taký bonus a keď je ich viac hovorí to dosť veľa o ľuďoch.

diplom

Mať

Výhodou je, že takýto človek nemá problém s učením. Jeho zamestnávateľ si bude istý, že tento človek je schopný sa ďalej rozvíjať a vzdelávať v danom odbore, v ktorom pracuje. Neviem však, či tie vysoké školy bude schopný aj adekvátne finančne ohodnotiť, pretože asi sa neráta s tým, že niekto vyštuduje viac vysokých škôl a bude požadovať za to finančný bonus k výplate.
Je výhodou vyštudovať cudzie jazyky a k tomu si napríklad dorobiť vysokú školu ekonomického zamerania, aby ste vedeli komunikovať v cudzom jazyku a zároveň by ste mohli pracovať napríklad na finančnom oddelení. Vyznali by ste sa v oboch rovinách, tým pádom by bol váš rozhľad nezanedbateľný pre budúceho zamestnávateľa.

promoce

Ak ste ambiciózni, neviete čo s peniazmi (pretože štúdium na vysokej škole je platené len jedenkrát, druhé si budete musieť zaplatiť samy) a najlepšie by bolo, keby ste ďalšiu školu študovali externe a túžite po ďalšom vzdelávaní, nech sa páči do toho. Určite to nebude na škodu, posunie vás to dopredu vo vašom pracovnom živote. 

vzdělání

Nemať

Otázkou zostáva, či sú vám tieto vysoké školy naozaj potrebné k vykonávaniu povolania. Dnes existuje mnoho kurzov, kde vás naučia rôzne veci a často krát omnoho lepšie ako napríklad na vysokej škole, kde sa učí prevažne len teória.
Mnohí si robia dve rozličné vysoké školy, čo zvádza k tomu, že ani jedno povolanie nie sú schopní vykonávať plnohodnotne, pretože hoci majú základný rozhľad, nevyznajú sa do podrobností, čo je viackrát skôr na škodu ako na úžitok.
Ak sa rozhodnete študovať druhú vysokú školu denne, mohol by tu nastať problém s vašim ďalším zamestnaním. Pretože firmy sa veľmi nehrnú zamestnávať niekoho, kto desať rokov len študuje a nemá žiadnu prax. Na to si dajte pozor a preto odporúčam, keď tak tak študovať radšej externe, aby vám tá ďalšia vysoká škola nebola ozaj len na škodu. 

About the Author

You may also like these

No Related Post