Liečenie kŕčových žíl laserovou operáciou

Žily sú veľmi dôležitou súčasťou ľudského tela, pretože vďaka nim môže prúdiť krv. Problém, však nastáva vtedy, keď sa žily upchávajú a krv nemôže správne pretekať. Vtedy vznikajú zdravotné ťažkosti vo forme kŕčových žíl, ktoré sú v súčasnosti pomerne často rozšíreným ochorením. Čoraz viac ohrozujú vrátane ľudí v strednom a vyššom veku aj mladých ľudí. Kŕčové žily vznikajú pôsobením viacerých faktorov, medzi ktoré patrí napríklad vyšší vek, dedičnosť, nadváha, sedavá práca, nosenie vysokých opätkov, nosenie tesného oblečenia, ťažká práca alebo fajčenie.

Priechod krvi v žilách

Toto ochorenie sa vyskytuje skôr u ženského pohlavia, pretože medzi jedny z rizikových faktorov vyvolávajúcich kŕčové žily patrí okrem nosenia vysokých opätkov aj tehotenstvo a branie antikoncepcie. To, že trpíte týmto ochorením si najprv ani nemusíte všimnúť, nie vždy sú totiž kŕčové žily viditeľné voľným okom. Príznaky, ktoré sú charakteristické pre výskyt kŕčových žíl vo vašom tele sú napríklad pocit ťažkosti nôh alebo iných končatín, opuchnutie, pálenie, svrbenie alebo celková únava. Medzi tie horšie príznaky sa zaraďuje viditeľné pozorovanie nadutých alebo inak sfarbených žíl a taktiež aj bolesti a kŕče.

Kŕčové žily

Tomuto zdravotnému problému sa dá predchádzať tým, že budete aktívny, mať pohyb, cvičiť alebo chodiť na dlhšie prechádzky, jesť zdravú stravu, tak aby ste netrpeli nadváhou a rovnako aj nosením voľnejšieho oblečenia a obmedzením nosenia vysokých opätkov. Pokiaľ sa nepokúsite zabojovať proti kŕčovým žilám, môžete si spôsobiť iné zdravotné ťažkosti vo forme zápalov, krvných zrazenín, ekzémov žíl, sklerózy podkožného tkaniva alebo trofických vredov. Najčastejšie sa na liečenie tohto ochorenia využívajú lieky, krémy, gély, mastičky alebo špeciálne kompresné pančuchy a iné oblečenie. Pri veľmi závažných prípadoch sa liečba realizuje aj laserovou operáciou kŕčových žíl. Laserová liečba je jednou z moderných techník, ktorá je veľmi rýchla a nevznikajú pri nej takmer žiadne jazvy ani rany. Celý proces operácie trvá zvyčajne polhodinu až hodinu a pacient býva počas nej v anestézií. Po zákroku je treba ešte podľa rozsahu ochorenia nosiť niekoľko týždňov až mesiacov elastické obväzy. Výhodou laserového odstránenia kŕčových žíl je okrem rýchlosti procedúry aj to, že daný človek nemusí byť hospitalizovaný a už pár hodín po operácií môže ísť domov a po dvoch týždňoch sa pokojne môže vrátiť ku každodennému životu.

About the Author

You may also like these