Čierny – grafitový polystyrén

Polystyrénový izolant, patrí k najvyužívanejším a najčastejšie kupovaným zatepľovacím materiálom. K tomuto faktu prispieva najmä to, že polystyrén je cenovo dostupný a dá sa veľmi ľahko kúpiť v bežných stavebninách alebo iných stavebných obchodoch. Klasický biely polystyrén, ale nezadržiava až tak efektívne a účinne teplo vyžarujúce z domu a nemá ani iné vlastnosti, akými sa ostatné zatepľovacie materiály vyznačujú. Z toho dôvodu sa počas rokov a neustáleho vynovovania polystyrénu, začal vyrábať vylepšený, inovovaný, čierny polystyrén Taloa.

Biely polystyrén

Tento čierny polystyrén vznikol primárne kvôli tomu, aby poskytoval lepšie izolačné vlastnosti, než jeho biely predchodca. Vynovený polystyrén obsahuje čiastočky grafitu, ktoré spôsobujú jeho typické čierne, či sivé sfarbenie. Okrem zafarbenia, však grafit spôsobuje aj to, že polystyrén, vďaka nemu účinnejšie izoluje teplo a tým pádom funguje oveľa lepšie. Inovovaný čierny polystyrén sa vyrába pri malých nákladoch na energiu, avšak s výhodnejšou a dlhšou kvalitou, čo sa jeho úrovne týka. Jeho cena je možno o niečo vyššia, ako je cena bieleho polystyrénu, ale ak si porovnáme vlastnosti, určite sa oplatí viac. Vrátane toho, náklady investované do zakúpenia grafitového polystyrénu sa nám jeho inštaláciou a užívaním, počas zadržiava teploty v budove, jednoznačne vrátia. Jeho hodnota, či už peňažná, alebo hodnota jeho vlastností, sa teda rovná peňažnej hodnote, investovanej do zakúpenia.

Zatepľovanie polystyrénom

Takýmto polystyrénom môžete zatepľovať rovnaké priestory ako klasickým bielym polystyrénovým, zatepľovacím materiálom. Konkrétnejšie ide o strechy, podkrovie, steny, stropy, fasádu a iné obklady, podlahy, ale taktiež aj pivnice a komory. Podľa toho, čo presne sa ním bude zatepľovať sa vyberá a určuje jeho hrúbka a rozmery. Od rozmerov a hrúbky sa potom neskôr odvíja aj finálna cena, za spotrebovaný materiál.

About the Author

You may also like these