Kde získať peniaze naviac

V súčasnosti ak chcete nové auto, či nebodaj uvažujete že sa osamostatníte môžete stráviť roky života v zahraničí. A po rokoch ťažkej driny si možno budete môcť dovoliť kúpiť malý 2 izbový byt či menšie auto. Alebo sa na najbližších 30 rokou uskromníte. A to nie je práve pekná predstava ak nemáte finančný plán, ktorý ste schopný dodržiavať každý mesiac. Pozrime sa teda teraz na to aké máte možnosti.

karta
 
Práca v zahraničí
 
Prvou a nie práve správnou voľbou je práca v zahraničí. Pokiaľ teda nieste dobre platený lekár alebo manažér v medzinárodnej firme. Tak si potom dobre rozmyslite či sa vám oplatí vymeniť zdravie za  pár eúr naviac keď vás vo väčšine prípadov čaká len ponižovanie lebo ste iba lacná pracovná sila čo berie miestnym prácu. Na druhej strane ak ešte študujete a máte možnosť vycestovať do zahraničia tak chodte. Aspoň sa samy presvedčíte či vám vyhovuje pracovať niekedy aj celý týždeň a ako bonus byť odlúčený od všetkého čo je vám blízke.
 
 Druhá práca
 
Už len ten názov znie na prvý pohľad desivo. Teraz si  asi poviete aký má zmysel ostať pracovať doma keď musím mať ďalšiu prácu. Ale zdanie klame. Je síce pravda že skutočná mzda sa na Slovensku pohybuje okolo 500-600€ a často-krát aj s stravnými lístkami. Čo by malo byť trestne ale s tým len tak nič nespravíte. Ale internet je plný ponúk práce a veľa z nik sú celkom dobre platené že by ste sa nimi dokázali naplno uživiť. A v neposlednom rade ste samy pánom svojho času.

kalkulačka
 
Našetriť si
 
 Môžeme na vás vybehnúť tabuľkami a rôznymi radami ako napríklad, aby ste si odkladali 30% prímu na horšie časy a podobné nezmysli. Pretože v tom lepšom prípade ste sa už osamostatnili a tých spomenutých 30% vás ostáva na živobytie. A to veru nie je sa čím chváliť, nie to ešte z toho vyžiť. Hoci sa to teraz zdá strašne málo pomôže vám platobná disciplína. Jednoducho si sadnite k stolu a na papier si napíšte vaše prímy a výdavky. Do jednej kolonky napíšte nevyhnutné výdaje ako elektrina, plyn, mobil atď. Do ďalšej všetko ostatné čoho sa viete mesačne zriecť. Síce to neznie lákavo ale dá sa to. Len treba mať odvahu začať.

About the Author

You may also like these

No Related Post