Čo všetko sa skrýva za neplodnosťou?

Neplodnosť už dávno nie je fenomén, ktorý sa vyskytuje iba u starších párov. Veľa mladých proti svojej vôli nemôže počať prirodzenou cestou, alebo má žena problém donosiť svoje dieťa do potrebného času. Ženy sa svojím preorientovaním z domácnosti na prácu dostali do kolobehu, kedy už nevedia, čo môže byť príčina ich neúspechu.

modré oči

Genetika
Tá zohráva hlavnú rolu pri oplodnení ako aj krátko po ňom. To, či vaše chromozómy ovplyvňujú aj možný počet detí nie je zistené. Inak to ale funguje ak máte v rodine onkologické ochorenia ženských orgánov. Vtedy treba na materstvo myslieť čo najskôr. Ďalším predpokladom pre neúspech počatia je nekompatibilita dvoch partnerov. Vtedy sa stáva, že spermie nevedia prežiť vnútri tela ženy dostatočný čas, aby došlo k oplodneniu.

Zápaly
Ak ste niekoľko krát vo svojom živote prehliadli nevysvetliteľnú bolesť v podbrušku, mali by ste spozornieť. Opakované a hlavne neliečené zápaly vaječníkov sú jedným z hlavných kritérií pre sterilitu. Zrasty, ktoré pri nich neraz vznikajú sa nemusia dať odstrániť ani operáciou. Nemyslite na to, ako ďaleko je medicína, ale čo ste vy samé urobili pre zdravšie telo. Nezanedbávajte ani prehliadky u gynekológa. Neraz sa ženy pri márnej snahe otehotnieť dozvedia, že majú endometriózu. Toto kritérium v podobe mnohých komplikácii je nutné riešiť chirurgicky, no niekedy je aj to neúspešné.

zoufalost

Kolotoč
Každý deň prichádzajú nové stresy. Ako prvé predsavzatie si preto vezmite, že sa s nimi nebudete zaoberať. Okrem vysokých dávok adrenalínu a kortizolu, ktoré nepodporujú otehotnenie, pri nich telo čerpá antioxidanty a vitamíny, ktoré sa môžu hodiť pre plod. Najlepšie preto spravíte, ak investujete do vitamínov. Jednak v čerstvej podobe, ale aj ako špeciálne kapsuly, ktoré sa berú pred otehotnením. Nechajte si preto poradiť v lekárni.

About the Author

You may also like these

No Related Post