Aj účes zoštíhľuje

Ak sa necítime príliš štíhlo, tak hneď myslíme na všelijaké diéty. Tušili ste však, že aj obyčajnou zmenou účesu, dokážeme pôsobiť štíhlejšie ? V tomto článku si ukážeme pár typov ako na to.
1.      Základom je strih. Pri okrúhlej tvári, sa odporúča mať vlasy dlhé po kľúčnu kosť. Pomôcť si môžete aj ofinou dlhou približne po stred vášho nosa. Zvýraznenie tváre sa dá docieliť strihom po bradu. 
2.      Typ účesu. Ak túžite svoju tvár zúžiť, tak by ste mali voliť padajúce, ležérne ba až strapaté účesy. Mokrý look ani nakulmované vlasy, vám tento efekt neprinesú.
dívka při žehlení vlasů
3.      Realizácia. V tomto prípade, je dôležitá najmä úprava cestičky vo vlasoch. Platí, že pri okrúhlej tvári, by ste mali zvoliť cestičku na stred. Cestička učesaná smerom nabok, má opačný efekt.
4.      Svetlo a tieň. Túto metódu nevyužívajú len vizážisti  pri kontúrovaní našej tváre, ale využíva sa aj v kaderníctvach. Ide o spôsob kedy sa niektoré pramene zosvetľujú a iné stmavujú.

Zabudnúť by ste mali na:
·         Príliš objemné alebo hladké účesy
·         Príliš krátke alebo dlhé účesy
·         Príliš rovné alebo kučeravé účesy
·         Veľké vlny, trvalú, prikrátku ofinu
modelka s dlouhými vlasy
Pomôcť ešte môže:
·         Melír. Ak vsadíte na jemné kučery, ktoré zosvetlíte melírom, tak to vašu tvár krásne opticky zúži.
·         Rybí vrkoč. Pomôže nám znížiť vysoké čelo a efektne zúžiť lícne kosti.
·         Drdol. Viac zažiarite ak si zvolíte do hora vyčesané vlasy, než keď ich spustíte. Tým, že odhalíte šiju, budete pôsobiť štíhlejšie.

·         Mikádo.Pre plné líca ako stvorené. Takýto účes s ofinou po obočie vám zaručí požadovaný zoštíhľujúci look.
·         Bob. Tento typ účesu, je ideálna voľba pre vyniknutie čŕt tváre a zároveň jej zúženie. Pri krku kratšie a pri tvári dlhšie vlasy dokážu optické zázraky.
Vybrali ste si ? Ak áno, tak vám želám veľa radosti z vášho nového zoštíhľujúceho looku.  Ak ste si nevybrali, tak nezúfajte. Každý človek je krásny bez ohľadu na to, aký účes má  na svojej hlave.

About the Author

You may also like these

No Related Post