Ženy a čokoláda


Čo je to vlastne čokoláda?
Čokoláda je potravina, ktorá je vyrobená z plodov kakaovníka.  Nie je tajomstvom že patrí medzi najobľúbenejšie potraviny na svete. Hlavne pre nás ženy!
Druhy čokolády 
1.      Horká čokoláda-  hovorí sa jej  pravá čokoláda. Môže obsahovať až 55 % kakaa. Je známa aj ako afrodiziakum.
2.      Mliečna čokoláda- obsahuje na rozdiel od horkej čokolády aj kondenzované mlieko. Nemá až takú prenikavú chuť ako horká ale je stále veľmi obľúbená.  Pochádza od švajčiarskych výrobcov. 
3.      Biela čokoláda- nedá sa povedať že je to čokoláda, pretože neobsahuje žiadnu kakaovú hmotu. Väčšinou obsahuje len kakaové maslo a karamelizované sušené mlieko. 
tabulka čokolády

 
Pozitívne účinky 
·         Zlepšenie nálady  
Čokoláda má naozaj priaznivé účinky na našu náladu. Tak sa ženy nečudujme, že keď máme práve blbé obdobie (najmä svoje dni) siahneme práve po nej.  Tieto účinky sú spôsobené látkami, ktoré obsahuje (teobromín, fenylalanín, flavonoid).
·         Vysoký krvný tlak
Horká čokoláda pôsobí priaznivo na zníženie krvného tlaku a to vďaka antioxidantom, ktoré obsahuje. Ocenia to hlavne staršie ženy, ktoré majú najčastejšie problémy s tlakom.
·         Afrodiziakum
Ako sme už spomínali, horká čokoláda naozaj pôsobí ako afrodiziakum. Je dokázané že väčší účinok má u nás žien. Tak šup na čokoládu a potešiť svojho partnera!  
·         Proti únave 
Čokoláda obsahuje kofein, a zaženie únavu. Takže ženy , keď sa učíte na skúšky, alebo máte iné dôvody na ponocovanie siahnite po čokoláde! 
Pozor! Biela čokoláda tieto účinky nemá.
růžové srdce

 
Darček vhodný pre ženu
Každá žena sa poteší darčeku od muža. O to viac keď nás náš milovaný obdarí či už na MDŽ, narodeniny, meniny alebo len tak nejakou chutnou čokoládou. Tak muži neváhajte chopte sa činu a my sa vám s radosťou a láskou poďakujeme!  
 
Ženy a čokoláda to ide dokopy.  Tak neváhajte a oslaďte si život!

About the Author

You may also like these

No Related Post