Výhody a nevýhody obliekania psíkov

Mali by sme obliekať našich miláčikov ? Na túto otázku neexistuje univerzálna ba ani správna odpoveď, platí ale pravidlo, kým psíkovi neubližujeme tak je všetko v poriadku. Ak psíkovi nevadí občasná módna prehliadka, nemáte sa čoho báť. Ale ak je váš miláčik hanblivý alebo precitlivený, tak to pravdepodobne nie je dobrý nápad.

pes

Ak sa predsa len rozhodnete vášho psíka obliecť, uistite sa, že ho nevystavujete žiadnemu riziku. Napríklad šál by s mohol príliš utiahnuť a škrtiť, rôzne doplnky môžu spôsobiť udusenie ak ich náhodou zhltne. Vždy majte na pamäti, že vašou prioritou je pohodlie vášho psa.

Existuje vôbec dôvod prečo by ste mali psíka obliecť ? Samozrejme! Zima je hlavný dôvod prečo našich maznáčikov obliekame. Psy s riedkou alebo jemnou srsťou znášajú chladné počasie bez kabátika naozaj ťažko. To či je vášmu psovi zima záleží na jeho veľkosti, srsti a rase.

Malé, ľahké a menej chlpaté rasy sa cítia pohodlnejšie so svetrom, to isté platí aj pre čerstvo ostrihané, choré alebo staré psy. Rasy, ktoré sú stvorené pre studené počasie majú podsadu, ktorá ich drží v teple.
A čo tak topánky ? Tie sú bezpečné. Obujte ich vášmu psíkovi keď s ním idete na prechádzku po posypaných cestách v zime. Nielenže sú ľadové ale aj nebezpečné, keďže soľ v kombinácii s ľadom páli.

bernardýn

Oblečenie pomáha vášho chlpáča udržať v teple ale môže toho urobiť oveľa viac. Ak váš psík trpí úzkosťou alebo sa veľmi rýchlo vystresuje, tak preňho existuje antistresová vesta. Táto vesta poskytuje pocit bezpečia, vďaka tomu, že tesne obopína telo psa. Nabudúce keď bude vonku strašná búrka alebo 1. Januára, vyskúšajte antistresovú vestu. Pomôže vášmu psíkovi cítiť sa bezpečne a pohodlne.

Ak vášmu psíkovi nevadí čiapka na hlave pre fotku na Instagram, je to super. Ak potrebujete vášho psíka obliecť, pretože je vonku zima, tak to kľudne spravte. Ale ak je váš pes z oblečenia v strese, tak je lepšie nechať to tak.

About the Author

You may also like these

No Related Post