Práca s kameňom môže byť veľmi zaujímavá

Každý z nás sa venuje nejakej činnosti, či už je to duševná práca alebo fyzická, každá je potrebná a pre jednotlivca aj zaujímavá. Lákavá môže byť aj práca s kameňom, pretože výsledky svojej námahy vidíte priamoúmerne s vynaloženým úsilím. Pod našimi rukami tak vznikajú pekné a originálne výrobky, ktorých krásu ocení každý zákazník.

Onyx

Na Slovensku v tejto oblasti pôsobí kamenárstvo , ktoré je v tomto odbore špičkou. Dováža prírodný materiál z celého sveta, medzi inými aj mramor, ónyx, žulu či travertín a tie potom využíva na kamenárske práce všetkého druhu vrátane realizácií diel. Zamestnanci firmy sú odborníci na vysokej úrovni a pri svojej práci používajú iba špičkovú techniku, napríklad CNC pílu s 5 osami. Spod ich rúk vychádzajú originálne produkty ako sú krby, ich obklady, umývadlové dosky, kuchynské dosky či zásteny, okenné parapety, stoly a pulty, pomníky a podobne.

Kamenárstvo zákazníkom ponúka svoje produkty aj realizácie do interiérov, ale aj exteriérové stavby či doplnkové projekty. Môže sa pochváliť precíznou prácou a kvalitným prevedením, ktorým sa tešia zákazníci v mnohých domácnostiach. Ide o ekologické a moderné vybavenie, ktoré pôsobí veľmi esteticky a luxusne. Záujemcom o niektorý z ich výrobkov či realizáciu napríklad kamenného krbu vyhovejú bez problémov. Spracovávajú mramor, žulu, ónyx alebo travertín či pieskovec, z ktorých dokážu vytvoriť na mieru čokoľvek podľa požiadaviek zákazníka.

Kamen2

Kameň je vo všeobecnosti veľmi vďačný materiál, pretože má všestranné využitie, je nenáročný čo sa údržby týka, má dlhú životnosť a pri správnom ošetrovaní zostáva v nezmenenej podobe dlhé roky.

Zo spomínaných druhov kameňa sa vyrábajú:

-dlažby a obklady, sokle

-krby a ich obklady

-kuchynské pracovné dosky, zásteny a ostrovčeky

-pulty a stoly

-umývadlové dosky

-okenné parapety

-nástupnice schodov

-pomníky

-obklady fasád budov a ďalšie

About the Author

You may also like these