Najsilnejší: TOP-5 z najlepších kulturistov v histórii

Nemáte ešte svoj vzor? Možno ho tu práve nájdete.

1. David Lawrence (prezývka „Sid“). Svoju športovú kariéru začal v roku 1988 ako kriketista. Ale v roku 1992 mal bohužiaľ strašné zranenie kolena, po ktorom sa Sid musel úplne vyhnúť športu. O dvadsaťdva rokov neskôr si ale uvedomil, že nemôže ďalej pokračovať bez športu. Rozhodol sa teda vrátiť do veľkého sveta. Hviezda sa ale nevrátila na ihrisko kriketu, ale do súťaže britských kulturistov. Okrem toho 50-ročný dokonca dokázal vyhrať.

kulturista

2. Majster, ktorý od roku 2011 dodnes preberá prvé miesto na súťažiach „Mr. Olympia“ a „Sheru Classic“. S výškou 175 cm Phil váži 114 kg (v mimosezóne – až 125 kg) a môže sa pochváliť: objem krku – 47 cm; obvod pása – 73 cm; objem bicepsu je 56 cm; stehenný objem – 82 cm; objem nohy je 51 cm. Športová kariéra Phila (narodený v roku 1979 v Seattli) začala basketbalom – úspech v tomto športe mu umožnil získať štipendium a dokončiť Denverskú univerzitu. Ale malé zranenie ukončilo Philovu profesionálnu kariéru. Nestratil hlavu a rozhodol sa ísť do kulturistiky. V roku 2003 vyhral svoj prvý turnaj v Severnom Colorade, kde sa stretol s Jayom Carterom, kulturistom, od ktorého Phil získal neoceniteľnú pomoc pri ďalšom vývoji.

3. Lee Haney Narodil sa v roku 1959 v Kalifornii. Svet kulturistiky ho pozná pre skutočnosť, že po prvýkrát v histórii kulturistiky po dobu 8 po sebe nasledujúcich rokov si zachoval najprestížnejší titul – „pán Olympia“. * Výška – 180 cm; konkurenčná váha – 112 kg; hmotnosť v mimosezóne – 118 kg; objem bicepsu je 52 cm. Dnes už Lee má 54 rokov a samozrejme skončil svoju kariéru. Ale vášeň pre vzpieranie nevybledla a preto sa Haney venuje tréningu.

4. Ronnie Coleman, najsilnejší americký policajt je pôvodný Američan z Louisiany. Narodil sa v roku 1964, hral v americkom futbale, absolvoval najprv univerzitu s titulom financie a účtovníctvo a potom – policajná akadémia. Počas väčšiny svojho života sa Coleman venoval udržiavaniu poriadku v uliciach Arlingtonu, kde šokoval miestnych darebákov svojím vlastným telom : výška – 180 cm; hmotnosť – 138/149 kg; objem bicepsu – 61 cm; objem hrudníka – 148 cm; obvod pása – 87 cm; objem bedrového svalu je 87 cm.

vzpěrač

5. Franco Colombo, herec, boxer, lekár a spisovateľ. Franco (narodený v roku 1941 na Sardínii) sa dostal do sveta kulturistiky kvôli boxu a príležitostnému zoznámeniu sa s Arnoldom Schwarzeneggerom. Franco, samozrejme, vyzeral skromnejšie: výška – 166 cm; konkurenčná váha – 84 kg; objem bicepsu je 47 cm; objem hrudníka – 134 cm; objem nohy je 44 cm. Aj keď nie je tak veľký, niekoľkokrát vyhral osobitnej kategórie a „Mr. Olympia“.

About the Author

You may also like these

No Related Post