Erotická masáž: čo to vlastne je?

Erotická, alebo aj intímna masáž je stará masážna praktika, ktorej kľúčovou podstatou je použitie rúk a tela na stimuláciu erotogénnych zón vášho partnera. Považuje sa taktiež za spôsob, ako upokojiť, no zároveň vzrušiť oboch partnerov. Preto sa bežne považuje za zdravý spôsob, ako zlepšiť a okoreniť váš sexuálny život a zážitky v ňom. Medzi iné výhody patrí prehĺbenie intimity medzi vami a vašim partnerom a celkové zlepšenie v oblasti samotného milovania.

Erotická masáž

Hmat je pre erotickú masáž a intimitu mimoriadne dôležitý. Intímna masáž je spôsobom, ako začleniť nežný hmat do sexuálnej aktivity. Kvôli tomu sa erotická masáž stala enormne populárnou po celom svete, no najmä medzi mladými ľuďmi. Mladučké páry po celom svete ju využívajú ako spôsob, ako zlepšiť ich romantický a sexuálny život. Okrem sexuálnych aspektov poskytuje zmyselná masáž aj isté zdravotné výhody týkajúce sa tela a psychiky.

Erotická masáž je podľa vedeckých výskumov úplne zdravá, prospešná, no aj sexy. Fyzické účinky na ľudský organizmus sa stávajú nevyhnutnou súčasťou zážitku. Intímna masáž zvyšuje prietok krvi v celom tele. Znižuje tiež hladiny kortizolu, čo je stresový hormón vytváraný samotným telom. V tele sa taktiež počas masáže zvyšuje oxytocín – hormón spojený s pocitmi náklonnosti, väzby a puta, ktoré dokážeme cítiť voči inému človeku.

Erotická masáž

Pravidelné zaobstarávanie si tejto masáže môže tiež viesť k zlepšeniu imunitnej reakcie na rôzne vonkajšie, no i vnútorné podnety a celkovému lepšiemu zdravotnému stavu. Hoci väčšina ľudí spája erotickú masáž len s libidom a sexuálnou stránkou, nie je to tak celkom pravda. I keď sa táto masáž využíva zvyčajne na vyriešenie istých intímnych ťažkostí sužujúcich sexuálny život, nemala by sa používať len na tieto účely. Dobrá a kvalitná erotická masáž má silný liečebný účinok na celý organizmus, čo spôsobuje, že sa budete cítiť lepšie vo všetkých aspektoch vášho života.

About the Author

You may also like these