Domáci šampón na mastné vlasy

Pokiaľ chcete bojovať s mastnými vlasmi nie len chémiou, šampónmi z obchodov atď, je vhodné použiť citróny. Citrón dokáže bojovať nielen s nadmernou produkciou kožného mazu v ľudskom tele, ale dokonca aj s lupinami. Aj v obchodoch je množstvo šampónov citrónových alebo obsahuje citrónový extrakt. Ďalej sóda dokáže taktiež bojovať s mastnými vlasmi.

krása
 
Na výrobu domáceho šampónu budeme potrebovať:sódu bikarbónu, citrón a zelený čaj.

1.      Uvaríme si čaj – približne 2 lyžičky toho najkvalitnejšieho sypaného zeleného čaju.
2.      Z citróna vytlačíme šťavu.
3.      Do citrónovej šťavy pridáme lyžičku sódy bikarbóny– zmes začne peniť.
4.      V tomto kroku zmes zriedime a zjemníme časťou zeleného čaju,ktorý má antibakteriálne účinky, odmasťuje vlasy a hlavne reguluje tvorbu kožného mazu.
5.      Takto pripravený šampón nanesieme na vlhké vlasy, predovšetkým ku korienkom vlasov. Aplikáciu si môžeme uľahčiť precedením cez sitko a preliatím zmesi do nádobky s rozprašovačom.
6.      Zvyškom pripraveného zeleného čaju opláchneme vlasy. Šampón necháme niekoľko minút pôsobiť a následne ho opláchneme z vlasov.
 
Tento šampón sa rozhodne neodporúča používať na farbené vlasy, nakoľko môže vytiahnuť farbu.
Pokiaľ máte farbené vlasy, môžete vyskúšať iný z citrónových receptov na mastné vlasy:
Použite ingrediencie ako vaječné žĺtky a citróny. Zmes slúži hlavne ako maska po umytí vlasov a je nutné opäť opláchnuť.
 
Proti vypadávaniu vlasovsi môžete urobiť masku z dvoch žĺtkov a dvoch lyžíc medu.

vlasy

Masku na vlasy si môžete vyrobiť dokonca aj z citróna a klinčekov. Na liter vody potrebujete približne štyri citróny a štyri kusy klinčekov. Citrón nakrájame na malé kúsky a necháme ho variť vo vode spolu aj s klinčekmi, až pokým sa väčšina vody nevyparí a nevznikne rôsolovitá, želatínová zmes. Vychladnutú ju nanesieme na umyté vlhké vlasy, zabalíme ich do uteráka a necháme pôsobiť na vlasoch aspoň 15 minút. Následne vlasy dôkladne opláchneme vodou.

About the Author

You may also like these

No Related Post