Ako udržať detí v bezpečí v dobe Internetu vecí

Mladí ľudia vyrastajú v digitálnom svete, kde každodenné predmety obsahujú senzory a prenášajú dáta do a z internetu – trend, ktorý je kolektívne známy ako internet vecí (IoT).
 
Deti tiež získavajú praktický nácvik – pomocou malých, ľahko programovateľných zariadení, ako je napríklad mikroskop: kúsok na experimentovanie a kreatívne využívanie digitálnych technológií .inteligentní domácnost.png
 
Tieto druhy zariadení sú veľmi užitočnými vzdelávacími nástrojmi, ktoré deti používajú na budovanie svojich vedomostí a digitálnych zručností – a vývojári micro: bit zaujali veľmi dôležitý etický prístup k vývoju svojho zariadenia . Ak však nie sú riadne zvážené, zariadenia pripojené k internetu môžu predstavovať riziká pre deti a iné osoby okolo nich.
 
Tieto riziká môžu zahŕňať zneužitie typu peer-to-peer alebo šikanovanie, nebezpečenstvo zneužitia dospelými osobami, ako aj riziká spojené s používaním, využívaním, komercializáciou alebo neistým riadením akýchkoľvek údajov, ktoré deti vytvárajú pomocou zariadení.
 
Bran Knowles, prednášajúci v odbore dátových vied na Lancaster University of Computing and Communications, povedal: „Deti, ktoré sa učia programovať zariadenia IoT, majú stále kritické medzery v chápaní súkromia a bezpečnosti. je pre nich ťažké pomôcť zabezpečiť, aby ich deti riadili svoje súkromie a aby boli v bezpečí.domácnost.jpg
 
„Formálne vzdelávanie je k dispozícii pre otázky bezpečnosti online, ako je napríklad šikanovanie sociálnych médií a sexting, ale zatiaľ nie je v tomto kurikule žiadna súčasť internetu vecí.
 
„Je preto nevyhnutné, aby dizajnéri týchto zariadení IoT predvídali celé spektrum kontextov, v ktorých môžu deti používať tieto zariadenia, a aby prijali stratégie, ktoré zabezpečia, že budú riadne zvážené a zmiernené potenciálne riziká bezpečnosti a súkromia pre deti a ich rodiny. ,
 
„Náš výskum poskytuje rámec, ktorý pomáha dizajnérom pristupovať k týmto kritickým rizikám svojimi vlastnými zariadeniami, pričom stále umožňuje týmto zariadeniam aktivovať dostatok funkcií, aby aj naďalej poskytovali zábavný zážitok z učenia.“ povedala.

About the Author

You may also like these

No Related Post