5 Dôvodov prečo si vziať \

1.       Možnosť lepšej školy
Vzhľadom na to, že máte rok voľna máte aj viac času na učenie a tým sa zväčšuje možnosť dostať sa na lepšiu vysokú. Pretože v 4. ročníku na strednej toho času predsa len nie je veľa.. Stužková, dozvuky, maturity.. Určite viete o čom hovorím 🙂

2.       Relax
Budete mať čas si oddýchnuť, vyvetrať si hlavu a pripraviť sa na ďalšie roky štúdia. Kedže maturita sama o sebe je veľmi stresujúce obdobie, kedy po niekoľko hodinovom učení začnete premýšlať ako sa vlastne voláte. Preto je tu leto kedy máte čas nachvíľu zabudnúť na všetko a užívať si čas s priateľmi.

vzdělání

3.       Čas na uvedomenie si čo v živote chceme a kto vlastne sme
Keď po bláznivom lete príde čas rozmýšlať o živote začnite najskôr od seba. Aký vlastne ste, čo ste v živote dosiahli a čo ešte len chcete dosiahnuť. Za ten rok by ste okrem učenia mali skúsiť veľa nových vecí, odcestovať do zahraničia, pracovať, starať sa sám o seba bez pomoci rodičov. Sami by ste si mali nájsť cest, ktorou chcte kráčať a nenechať sa ovplyvniť okolím.

4.       Zarobiť si peniaze
Rok ako taký je v podstate dlhe obdobie. V septembri väčšina vašich rovesníkov nastúpi do školy a vy nebudete mať čo robiť. Dni budú dlhšie a nudnejšie ako doteraz. Rodičia vám už odmietajú platiť vaše výlety. Je čas postaviť sa na vlastné nohy a zarobiť si vlastné peniaze. Okrem tých, ktoré miniete z podstatných dôvodov máte aj možnosť odložiť si na vysokú a byť pripravený na poplatky spojené s nástupom do školy.

5.       Splniť si sny
Vždy ste chceli ísť k moru, cestovať, pracovať.. Za tento čas máte kopec možností ako si splniť svoje sny. Treba si ísť za snami a treba sa zabávať, aby bolo na čo vzpomínať, keď jedného dňa budete sedieť niekde na verende starého rodinného domu s barličkou v ruke. Nechcete hádam spomínať na to ako ste si nesplnili sny.

knihy
 
V každom prípade všetkým maturantom prajem aby sa dostali na vysnené školy, ale zaroveň ak sa vám to nepodarilo tento rok o rok to môžte skúsiť znovu, nemáte čo stratiť, môžete len získať.

About the Author

You may also like these

No Related Post