Sporenie pre ľudí v slovenskej sporiteľni

1.  Sporenie na rezervu –  Ide o voľné peniaze, ktoré môžete vybrať aj vložiť hocikedy, kedy chcete. Úroková sadzba pri navýšení mesačného zostatku o 50 eur je 0,2% ročne, inak ide úrokovú sadzbu 0,1% ročne. Súčasťou tohto sporenia je poistenie osobných vecí a nehôd v domácnostiach a to do výšky 200 eur. Na toto sporenie nie je nutné mať vytvorený účet v slovenskej sporiteľni. Pravidelné sporenie musí byť minimálne 10 eur mesačne.

peníze
 
2. Sporenie pre radosť – Pri tomto sporení existuje možnosť založenia viacerých sporení na rôzne účely. Peniaze si môžete vkladať kedykoľvek a odkiaľkoľvek, ale vyberať len v deň sporenia. Úroková sadzba pri tomto sporení je 0,35% ročne a úrok najviac 20 eur mesačne. Sporenie od 10 eur mesačne a poplatky za vedenie účtu sú nulové.
 
3.   Sporenie na bývanie – Musíte sporiť minimálne 2 roky a nič nevyberať, ak chcete získať hypotéku bez prekážok v hodnote 10-násobku nasporenej sumy až do výšky 90% hodnoty nehnuteľnosti s najvýhodnejším úrokom zo všetkých bánk.Úroková sadzba je 0,35% ročne pri pravidelnom sporení vo výške minimálne 50 eur, s úrokom najviac 20 eur mesačne, inak je úroková sadzba 0,1% ročne. Ak budete pravidelne sporiť 5 rokov a z nasporených peňazí nebutete vyberať, v šiestom roku získate na sporení o 0,3% ročne viac.

dům
 
4.   Šikovné investičné sporenie – Toto sporenie pomôže pokryť všetky vaše potreby: krátkodobé (stále dostupná rezerva peňazí), strednodobé (na dovolenku, svadbu či promócie) a dlhodobé (na štúdium alebo dôchodok). Môžete sporiť od 10 do 1000 eur, potom určíte výšku cieľovej sumy od 200 do 5000 eur, ktorú si chcete nasporiť a mať vždy k dispozícii na účte. Na základe potrieb bude rozdelené sporenie do 3 zložiek: Účet šikovného sporenia – s voľnými mesačnými úrokmi a peniazmi (čiže kedykoľvek poruke), SPORO Eurový dlhopisový fond – stabilné strednodobé zhodnocovanie bez akciových investícií a SPORO Aktívne portfólio – investovanie s rastovým potenciálom. Úroková sadzba 0,35% ročne, sporenie od 10 eur mesačne, možnosť mimoriadneho vkladu do 10 000 eur ročne. Lepší úrok o 0,1% / 0,2% ročne, bez vstupných poplatkov, jednoduchá a bezplatná zmena výšky sporenia, našetrené peniaze kedykoľvek k dispozícii a môžete neustále zhodnocovať svoju investíciu, ale je tu jedna podmienka a to,že musíte mať otvorený bežný účet a preukazať sa občianskym preukazom.

myšlenka
 
Okrem sporenia pre ľudí existuje množstvo samostatných kategórií, ktoré majú svoje vlastné typy sporení. Týmito kategóriami sú živnostníci, slobodné povolanie, začínajúci podnikateľ, poľnohospodári, obchodné, stavebné, výrobné alebo rastúce firmy či dokonca exportné firmy. Ak neviete čo s peniazmi, ktoré vám ostávajú na účte, tak neváhajte a začnite s nimi sporiť podľa toho, ktoré sporenie najviac potrebujte a ktoré sa vám najviac oplatí.

About the Author

You may also like these

No Related Post