Oprava preliačin na karosérii

Počasie je nevyspytateľné a neovládateľné. Ovplyvňuje nás celý život, a v niektorých prípadoch sa pred ním ani neskryjeme či nezamedzíme jeho následkom. Väčšinou si to odnesú fyzické veci. Autá sú prispôsobené akémukoľvek počasiu každým rokom lepšie a lepšie, no voči niektorým formám počasia to tak nebude. Medzi takými sú najmä silné dažde. Takéto počasie so sebou prináša zvyčajne záplavy, s čím sa spájajú ohromné mláky. Voda má silu s automobilom zaobchádzať ako s handrovou bábikou. Takéto daždivé počasie je často súčasťou búrok. Nikto nechce, aby do jeho auta udrel blesk. Horšie však je, keď auto zasiahne silné krupobitie. Presne o tom je reč. Ak je to aj váš prípad a váš dopravný prostriedok je pokrytý preliačinami, nezúfajte. Či to už spôsobili spomenuté krúpy alebo vandal, určite budete rozmýšľať nad opravou a čo všetko to bude obnášať.

potešenie z jazdy

Spoločnosť STAMI trade s.r.o má pre vás riešenie. V sekcii O nás Autopdr si prečítate napríklad o výbornej metóde, ktorú využívajú. Samotné preliačiny väčšinou nezapríčinia popraskanie alebo odštiepenie farby. V tom prípade ste kandidátom na metódu, ktorá sa nazýva PDR (Paintless Dent Repair/Removal). S ňou nie je nutné prelakovať karosériu. Má aj mnoho iných výhod, ako napríklad rýchlosť. To platí aj pre aplikáciu a spozorovanie konečného výsledku, pretože to je hlavný cieľ tejto procedúry. Vaša karoséria aj napriek poškodeniu môže vyzerať ako nová. Bonus je aj šetrnosť voči prírode. Princíp tejto metódy je jednoduchý. Autorizovaný technik sa bude snažiť vytlačiť vtlačený plech do pôvodnej pozície, pričom sa bude snažiť o nepoškodenie farby. Postup je nasledovný — technik zaeviduje preliačinu, musí k nej určiť najjednoduchší prístup, a následne sa s využitím špecializovaného náradia sa pustí do práce.

staršie trendy auto

Tak ako je jedinečné počasie, tak jedinečne vyzerajú aj krúpy a preliačiny, ktoré spôsobia. Od tohto faktu sa odvíja aj cena za opravu. Záleží na veľkosti, mieste na karosérii. Všetko sa dozviete počas fyzickej prehliadky vášho vozidla. Na stránke si však môžete prezrieť príklady cien s fotografiami rozsahu poškodenia. Jedno je však isté – zaplatíte menej ako v autorizovanom servise, čo je už jedna z najväčších výhod pre väčšinu majiteľov áut.

About the Author

You may also like these