O čom je vlastne tantrická masáž a čo vás pri nej čaká?

Možno sa pýtate, akým zmysel majú tantrické masáže? Majú v sebe totiž prvky erotic massage, ale zároveň hlboký duchovný význam.

Zaujímavá kombinácia, ktorá však prináša pozitívne účinky z hľadiska uvoľnenia blokov v našom tele a mysli. Jej cieľom je odstrániť tieto zadržiavané bloky a následne pracovať s našou životnou energiou. Konkrétne doplniť ju o nové sily a to senzuálnymi dotykmi, ktoré sa nevyhýbajú ani intímnym partiám. V nemalej miere sa tu pracuje takisto so sexuálnou energiou.

dve dlane, srdce

Je atraktívna už vo svojom základe. Zaujímavo ale pôsobí fakt, že každý masér/ka a každý tantra salón vás dokáže obohatiť o životnú energiu pocitovo rozdielnym spôsobom. Teda samotná technika postupov sa môže zhodovať, ale vždy je tam niečo originálne a špecifické. Je to tajomstvo tantrických masáží, ktoré sa nedá dostatočne vysvetliť slovami.

Ako však bolo spomenuté, veľa charakteristických znakov, princípov a pravidiel sa zhoduje. To „niečo“ však býva tajomstvom každého podniku a každej masérky.

ženské siluety, životná energia

Základom je vzájomne úctivý prístup, v mnohých prípadoch aj možnosť vybrať si konkrétny postup. Ten sa najčastejšie vyberá podľa skúseností zákazníka a dávky intenzity, ktorá mu bude pri masáži pohodlná. Pre začiatočníkov bude asi najlepším zážitkom klasická tantra, zatiaľ čo tí skúsenejší alebo tí, čo požadujú viac erotickej intenzity, môžu skúsiť praktiky ako napríklad „body to body massage“, čiže masáž vo forme trenia tela o telo.

Základným bodom návštevy každého salóna musí byť takisto hygiena, čisté prostredie, relax a príjemná tantrická hudba v pozadí. Aby sa dodržiavala 100%-ná hygiena, nechýba ani úvodný kúpeľ.Špecifickým znakom býva tiež úvodný rituál známy ako namaste. Ide o prejavenie vzájomnej úcty a dôvery. Tieto dva hlavné body totiž musia byť následne súčasťou celého procesu, až do príjemného a uvoľňujúceho konca.

About the Author

You may also like these