Dbajte na svoj spánok!

Spánkom strávime približne osem hodín denne. Ak si to prepočítame, v priemere strávi človek jednu tretinu svojho života práve spánkom. To je naozaj veľká časť života, a práve preto by mal byť náš osemhodinový pobyt v posteli čo najpríjemnejší pre nás a pre naše zdravie. To však vo veľa prípadoch neplatí, pretože množstvo ľudí netrávi spánok správne. To často vyústi do bolestí celého tela, večnej únavy a v niektorých prípadoch aj do vážnych chorôb. Čo však ľudia robia zle a z čoho pramení nekvalitný spánok?

matrac

Hlavným dôvodom zlého spánku je výber matracu. Mnoho ľudí spí na matracoch ešte po starých rodičoch, ktoré nie sú maximálne preležané a zdraviu nevyhovujúce. Správne matrace by mali človeku zabezpečiť kvalitný neprerušovaný spánok bez ranných bolestí. Samozrejme, že sú aj iné faktory ovplyvňujúce tieto problémy, no práve výber matracu býva často kľúčový. Ak teda patríte k ľuďom, ktorí majú starý nepohodlný matrac, je na čase to zmeniť.

postel

Na trhu existuje niekoľko skvelých výrobcov matracov, že je naozaj z čoho si vyberať. Kvalitnou značkou je aj SEGUM, ktorý ponúka tie najkvalitnejšie výrobky za výhodnú cenu pre každého. V tomto obchode nájdete rôzne druhy matracov, od taštičkových, cez pružinové až po tie s pamäťovou penou. Pamäťová pena je skvelou možnosťou pre každého, pretože jej úlohou he kopírovať stavbu vašej chrbtice, a tým jej zabezpečiť kvalitnú oporu a zmierniť jej bolesti. Záleží aj od materiálu matracov. Populárne sú napríklad kokosové vlákna a mnoho ďalšieho.

Matrace sa líšia aj svojou tvrdosťou, najtvrdšie majú označenie H5 a naopak najmäkšie H1. Je len na vás, ktorú tvrdosť si zvolíte.

V každom prípade, ak máte ťažkosti s chrbtom, určite sa oplatí investovať do skvelých a zdraviu vyhovujúcich matracov. Ide totiž o kľúčovú zmenu, od ktorej sa odrážajú aj ďalšie faktory.

About the Author

You may also like these